Do Myślenic nadciąga 50. jubileuszowy Runmageddon

Do Myślenic nadciąga 50. jubileuszowy Runmageddon

Już w tym tygodniu najbardziej ekstremalny bieg przez przeszkody powróci do Myślenic. Wyjątkowy Festiwal Runmageddon rozpocznie się w piątek 4 maja i potrwa, aż do niedzieli 6 maja. To jedyne wydarzenie w roku, w trakcie którego na startujących będą czekać wszystkie formuły Runmageddonu, a także pełne energii i wyzwań Miasteczko Kibica, trasa Kids i niepowtarzalna, ekstremalna nagroda do zdobycia

W Myślenicach odbędzie się 50. jubileuszowy bieg z cyklu Runmageddon. To jedyna edycja w roku ze wszystkimi pięcioma formułami dla dorosłych: Intro, Rekrut, Classic, Hardcore, Ultra i trasą KIDS dla dzieci. Daje ona możliwość startu każdemu, niezależnie od kondycji fizycznej czy wieku. Chętni mogą wybierać, czy chcą wziąć udział w Runmageddonie Intro i pokonać trasę 3 km z ponad 15 przeszkodami. Czy bardziej zainteresuje ich formuła Rekrut - 6 km i co najmniej 30 utrudnień lub Classic 12 kilometrów i ponad 50 przeszkód. A może wolą jeszcze bardziej ekstremalne doznania, czyli dystans Hardcore, 21 kilometrów i minimum 70 przeszkód lub Ultra, 42 kilometry i 140 przeszkód. Organizator zapewnia, że wszystkie formuły najeżone będą ekstremalnymi konstrukcjami i zaskakującymi przeszkodami naturalnymi. Linia startu mieścić się będzie na plaży trawiastej, na prawym brzegu rzeki Raba w Zarabiu.

 

Malownicze trasy

Runmageddon w Myślenicach wyróżniać się będzie niesamowitymi trasami i górskimi widokami. Uczestnicy wyruszą z plaży trawiastej i  biec będą w kierunku Stróży, przecinając drogę krajową nr 7 - Zakopiankę. Następnie będą musieli pokonać wody rzeki Raba i przemierzać górskie ścieżki i szlaki.  Niezwykle malownicza będzie trasa Hardcore i Ultra,  gdzie zawodnicy wbiegać będą stromo pod górę, zielonym szlakiem, by ponownie wrócić na plażę. Następnie biec będą wzdłuż rzeki, którą kilkukrotnie przetną. To pewne, nie wyjdą z tego sucho. Mokrzy i pozytywnie zmęczeni zaczną swoją wspinaczkę niebieskim szlakiem na szczyt góry Uklejny. Tam osiągną najwyższy punkt trasy 680m n.p.m. i spojrzą z satysfakcją na panoramę Jeziora Dobczyckiego.  Następnie ruszą z powrotem w dół. Najpierw zbiegać będą czerwonym szlakiem, a dalej leśnymi dróżkami, ponownie wchodząc kilka razy do wartko płynącego strumienia. Upragniona Meta czekać będzie na nich na plaży trawiastej.

Atrakcje dla dzieci i kibiców

Dzieci w wieku 4-11 lat będą mogły zmierzyć się z ekstremalnym wyzwaniem na plaży trawiastej i wziąć udział w Runmageddon Kids. Dystans 1 kilometra najeżony zostanie około 10 przeszkodami. Będą się czołgać, zjeżdżać, wspinać na mini ścianki, z pomocą liny przeskakiwać doły i przechodzi przez ciasne „jelita” ( rury ). Ponadto, partner biegu marka Kubuś zaprosi najmłodszych do swojej kolorowej strefy z konkursami i zabawami. Specjalnie dla starszych fanów ekstremalnych igrzysk na terenie plaży przygotowane zostanie Miasteczko Kibica, w którym na chętnych czekać będzie strefa Challenge marki Haier oraz różne atrakcje przygotowane przez partnerów biegu Renault, Łomża.

Konkurs dla fanów Runmageddonu

W dniu  25 kwietnia na fanpage’u Runmageddonu ogłoszony został konkurs, w którym internauci mają za zadanie udzielić kreatywnej  odpowiedzi na pytanie: „Dlaczego Runmageddon dodaje Ci skrzydeł?”. Osoby, które wymyślą najciekawszą odpowiedź zaproszeni zostaną do wzięcia udziału w myślenickim konkursie lotów na Indianie - kultowej przeszkodzie Runmageddonu.  Konkursowicze trzymając się liny będą lecieć nad zbiornikiem wodnym, w którym finalnie wylądują. Ten kto zrobi to w najbardziej stylowy sposób, wygra lot pilotem akrobacyjnym z Łukaszem Czapielą  Red Bull Air Race. Nad przebiegiem konkursu czuwać będzie Jury, składające się z Runmageddończyków obecnych na evencie oraz przedstawicieli Organizatora.

Informacje o zapisach

Zapisy internetowe potrwają do środy 2 maja 2018 do godz. 15:00. Jednak Ci, którzy w ostatniej chwili zdecydują się przeżyć niezapomnianą przygodę, będą mieli szansę zapisać się do startu w Biurze Zawodów od piątku do niedzieli (szczegółowe godziny otwarcia wkrótce).

Więcej informacji na stronie organizatora: www.runmageddon.pl

O Runmageddonie
Runmageddon jest największym w Polsce i najbardziej ekstremalnym w Europie cyklicznym biegiem przez przeszkody. Zmagania odbywają się w kilkunastu lokalizacjach rocznie. W 2017 roku w 17 wydarzeniach wystartowało blisko 60 tysięcy osób, a od początku istnienia cyklu do mety imprez dotarło już ponad 110 tysięcy uczestników.
Specyfika tej formy aktywności polega przede wszystkim na dobrej zabawie, ale pozwala też sprawdzić siebie. Dzięki ogromnemu wysiłkowi fizycznemu i psychicznemu, w którym pokonuje się swoje słabości, a dopiero potem rywali, uczestnicy poznają swoje maksymalne możliwości. Mają oni do przebycia różne odcinki trasy z torami przeszkód – wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą z wodą oraz ogniem. Do wyboru są cztery formuły – INTRO (3 km i 15+ przeszkód), REKRUT (6 km i 30+ przeszkód), CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód) oraz HARDCORE (21 km i 70+ przeszkód).