KWW Jarosława Szlachetki

Dobra druga połowa i efektowna wygrana Orła!

Sport 8 października 2019 Wydanie 37/2019

Pierwszy zespół Orła Myślenice rozegrał dobre spotkanie i pewnie wygrał z Dziecanovią Dziekanowice na wyjeździe, jednak losy meczu mogły potoczyć się inaczej, gdyby przy stanie 0:0 rzut karny wykorzystali rywale.

Po bezbramkowej pierwszej połowie, decydujące było błyskawiczne wejście w drugą odsłonę spotkania, kiedy to Orłowcy w przeciągu dwóch minut odskoczyli na dwubramkowe prowadzenie.

Sygnał do ataku w pierwszej połowie dał Kamil Frasik, ale jego strzał po dośwodkowaniu z kornera został zablokowany. Później bliski szczęścia był Mariusz Kasperek, gdy miał już przed sobą tylko bramkarza po prostopadłym podaniu Sebastiana Oleska, ale golkiper Dziecanovi stanął na posterunku. W 25. minucie świetną szansę na objęcie prowadzenia mieli gospodarze, ale strzał z rzutu karnego minął bramkę Karola Obłazy. Jeszcze przed przerwą kolejną okazję Orłowcy mieli po kombinacyjnej akcji Kyryla Kyrylova z Mateuszem Sudrem, ale akcja skończyła się fiaskiem. Swoje szanse mieli też Tomasz Marchiński i Kyryl Kyrylov, ale na przerwę obie drużyny schodziły z zerowym dorobkiem bramkowym.

Na drugą połowę myśleniczanie wyszli natomiast jeszcze bardziej zmotywowani i na efekty nie trzeba było długo czekać. Już w 48. minucie fantastycznym strzałem pod poprzeczkę prowadzenie dał 18-letni Sebastian Olesek, strzelając swoją debiutancką bramkę w seniorach, a minutę później po dośrodkowaniu Mariusza Kasperka z rożnego na 2:0 podwyższył Kamil Frasik.

Dwubramkowe prowadzenie dało podopiecznym trenerów Kamila Ostrowskiego i Dawida Sudra nieco większy komfort, ale tworzyli kolejne okazje podbramkowe. Ostatecznie do siatki udało się trafić jeszcze raz i to w samej końcówce zawodów. Mocny strzał w samo okienko rywali posłał Antoni Matejczyk, a piłka zatrzepotała w siatce. Teraz przed Orłem Myślenice trudne zadanie, bo w niedzielę o 15:30 zmierzą się z Wiślanką Grabie, spadkowiczem z IV ligi oraz obecnym wiceliderem tegorocznych rozgrywek.

Dziecanovia Dziekanowice – Orzeł Myślenice 0:3 (0:0)

Olesek 48, Frasik 49, Matejczyk 90

ORZEŁ: Obłaza – Niedźwiedź (75 Moskal), Kasprzyk, Serafin, Żak – Suder, Marchiński, Kasperek (78 Pilch), Olesek (65 Depta), Kyrylov (81 Ponomarenko) – Frasik (60 Matejczyk)