Dobra muzyka i szczodre serca

Dobra muzyka i szczodre serca
Fot. Bartek Ziółkowski

„Gramy dla trzech smyków” to nazwa imprezy charytatywnej zorganizowanej przez komitet „Pomoc dla dzieci chorych z regionu Myślenic”. Podczas koncertów na myślenickim Rynku zebrano ponad 41 tysięcy złotych dla Stasia Wincenciaka, Kacperka Chodurka i Kamila Moskala – trzech chłopców których los nie oszczędza już od najmłodszych lat

Impreza była głównie wydarzeniem muzycznym, ale na rozstawionej przez Ochotniczą Straż Pożarną z Pcimia ściance wspinaczkowej ruch był chyba nie mniejszy niż pod sceną, a finalistka „Bake -off - Ale Ciacho” Sylwia Bała wraz z uczestnikami „MasterChefa” częstowała przybyłych smakołykami.

W muzycznej imprezie prowadzonej przez aktorkę Julię Kamińską oraz radiowca Karola Kanię wzięli udział artyści znani z różnych programów muzycznych od „Idola” po „The Voice of Poland”. Wśród nich byli tacy, którzy zaprezentowali rocka i to w swojej dosyć ekstremalnej odmianie, czyli Devnest ze swoją charyzmatyczną wokalistką Pauliną Polak. Byli też tacy prezentujący ambitny i wyrafinowany pop jak Żaneta Łabudzka oraz ci najbliżej środka jak Karolina Szczurowska, czy „Chill e motion”.

Gwiazdą wieczoru był Krzysztof Iwaneczko z zespołem. To zaledwie dwudziestotrzyletni wokalista, pianista, kompozytor i autor tekstów oraz przede wszystkim student Akademii Muzycznej na Wydziale Jazzu im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Największą popularność zyskał wygrywając w 2015 roku VI edycję programu telewizyjnego The Voice of Poland, występując w drużynie Marii Sadowskiej. Próbkę swoich umiejętności zaprezentowała również Orkiestra Reprezentacyjna Miasta i Gminy, a do wspólnych ćwiczeń między występami artystów zachęcała polska lekkoatletka Joanna Jóźwik.

Podczas koncertu odbyły się licytacje prawdziwych perełek – wśród nich m.in.: korki Roberta Lewandowskiego czy tygodniowy pobyt w willi w Toskanii dla czterech osób, a nawet skok spadochronowy. - Podczas 4 godzin koncertu przez Rynek przewinęło się ponad 5 tys. mieszkańców i udało się zebrać 41 429,32 zł oraz 5$ i 17euro. Pieniądze w całości zostaną podzielone na młodych bohaterów Stasia Wincenciaka, Kacpra Hodurka i Kamila Moskala - mówi Krystian Stopka z Komitetu Społecznego „Pomoc dla dzieci chorych z regionu Myślenic”.

Rafał Podmokły Rafał Podmokły Autor artykułu

Dziennikarz, meloman, biblioman, kolekcjoner, chodząca encyklopedia sportu. Podobnie jak dobrą książkę lub płytę, ceni sobie interesującą rozmowę (SPORT, KULTURA, WYWIAD, LUDZIE).