Dominacja ZSTE w turnieju motoryzacyjnym

Dominacja ZSTE w turnieju motoryzacyjnym

W Krakowie w Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego odbyły się wojewódzkie eliminacje do Finału Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, które indywidualnie i drużynowo zdominowali zawodnicy ZSTE Myślenice

Do turnieju zostało zgłoszonych 11 drużyn z powiatów województwa małopolskiego. Eliminacje składały się tradycyjnie z 7 konkurencji: dwóch teoretycznych - test wiedzy z przepisów ruchu drogowego składający się z 25 pytań, test skrzyżowań składający się z 10 pytań polegających na ustaleniu prawidłowej kolejności przejazdu przez skrzyżowanie, test z historii polskiej motoryzacji zawierający 15 pytań oraz czterech praktycznych - zadanie z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej - zdarzenie drogowe z udziałem motocyklisty, obsługa techniczna (zadanie polegało na odnalezieniu w pojeździe usterek) i przygotowanie pojazdu do jazdy, jazda sprawnościowa samochodem z talerzem Stewarta oraz jazda sprawnościowa motorowerem. Dwie ostatnie konkurencje polegały na przejechaniu wyznaczonego toru bezbłędnie i w jak najkrótszym czasie.

Finał wojewódzki zakończył się dla drużyny z Myślenic dużym sukcesem, uczniowie ZSTE zajęli pierwsze miejsce drużynowo oraz pierwsze, drugie i trzecie miejsca indywidualnie, pozostawiając konkurentów daleko w tyle. Ten sukces jest wynikiem całorocznej pracy i wielu godzin ćwiczeń uczniów pod opieką Sybilli Szpakiewicz i Wojciecha Tylko - nauczycieli ZSTE.

Jak mówi dyrektor Marek Łatas: - Młodzież kolejny raz udowodniła, że ciężką pracą można osiągać sukcesy i warto im w tym pomagać. Należy również podziękować staroście Józefowi Tomalowi i Zarządowi Powiatu za wsparcie finansowe w tych przygotowaniach. Kolejny raz jesteśmy najlepsi w Małopolsce i mamy nadzieję na sukcesy w finale ogólnopolskim.

Trzeba również zaznaczyć, że poszczególne konkurencje w turnieju mają na celu przygotowanie młodych ludzi do działań często ratujących życie w różnych sytuacjach drogowych. Dlatego należy podkreślić wagę tego rodzaju działań.

Klasyfikacja końcowa: 1m. ZSTE Myślenice (34 punkty) w składzie: Konrad Zając - 1m. indywidualnie, Jan Kucia - 2m., Szymon Szymski - 3m., Kamil Rozum, 2m. ZSM nr 1 w Krakowie (75 punktów), 3m. ZSP w Zakliczynie (76 punktów). Uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci puchary i nagrody rzeczowe.

Zwycięska drużyna z ZSTE w Myślenicach będzie reprezentowała szkołę, powiat myślenicki i województwo małopolskie w finałach ogólnopolskich XXII Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, które odbędą się w dniach 12-14 czerwca w Białymstoku.