Domowe Fit Knopersy

Domowe Fit Knopersy

 

Wszystkie słodycze da się jakoś zastąpić. Prawda jest taka, że są momenty, w których wydaje nam się, że jak nie zjemy czegoś słodkiego to umrzemy, ale jeśli zdarza nam się to codziennie to musimy szybko szukać jakiejś alternatywy! Ja przedstawiam Wam tutaj jedną z nich. Mianowicie coś co można zjeść zarówno na drugie śniadanie, jak i w nagłym przypływie chęci na coś słodkiego. Moje ciasteczko składa się tylko z kilku składników, więc nawet największy amator kuchni spokojnie sobie z nim poradzi.

Składniki:

- wafelki bez cukru (kupiłam w zwykłym markecie)

- 3 łyżki serka ricotty

- łyżka ksylitolu

- miarka odżywki lub opcjonalnie mleko w proszku (w tym przypadku można dodać jeszcze trochę ksylitolu); dawałam również budyń waniliowy bez cukru i też wychodziły pyszne, ale dla tych co boją się eksperymentować z surową mąką ziemniaczaną polecam wcześniejsze składniki

- masło orzechowe

- kilka kostek gorzkiej czekolady

- 3 łyżki mleka (może być roślinne)

Sposób przygotowania:

Ricottę mieszamy łyżką z odżywką/mlekiem w proszku i ksylitolem. Na wafelek nakładamy kolejno łyżeczkę masła orzechowego i rozsmarowujemy. Przykrywamy kolejnym wafelkiem i nakładamy trochę kremu z ricotty – rozsmarowujemy. Znowu łyżka masła, wafelek, masa z ricotty.

Na górę polewamy roztopioną w kąpieli wodnej gorzką czekoladę.

I tyle! Cała robota, więc nie chce nawet słyszeć, że nie macie czasu. Domowe fit Knoppersy wcale nie są jakieś wybitne do zrobienia, więc spokojnie sobie z tym poradzicie.

Izabela Mencel