Dublet Tomasza Matogi

Dublet Tomasza Matogi

Dwa miejsca na podium wywalczył Tomasz Matoga, na turniejach, które odbywały się w Częstochowie: Jurajskim i Artengo Cup

XI Jurajski Ogólnopolski turniej seniorów i elity zgromadził prawie 200 zawodników z całej Polski. Po trzech wygranych pojedynkach Tomasz Matoga doszedł do półfinału, w którym zagrał z jednym z najlepszych zawodników w Polsce Adrianem Dziółko Olimpijczykiem z Rio. Niestety musiał uznać wyższość zawodnika UKS Hubal Białystok. - Mimo to cieszę się z brązowego medalu - mówi Tomek.

Tomek po raz kolejny zjawił się w Częstochowie na Ogólnopolskim Turnieju Elity III Artengo Cup. Turniej zgromadził prawie 50 zawodników z różnych okolic Polski. To był najlepszy występ na arenie krajowej w singlu elity Tomasza. Po wygranej grupie i wygranym ćwierćfinale doszedł do półfinału w singlu i stoczył ciężki mecz z Szymonem Malikiem z MKS Stal Nowa Dęba, z którym udało mu się wygrać w trzech setach i dojść do finału, gdzie miał się spotkać po raz kolejny z Adrianem Dziółko. - Niestety nie przypuszczałem, że tak daleko zajdę a finał będzie dopiero kolejnego dnia i musiałem oddać walkowerem mecz, ponieważ następnego dnia miałem wyścig kolarski i nie dałem rady zostać - tłumaczy Tomek.