Dwa razy brąz

Sport 23 stycznia 2018 Wydanie 3/2018
Dwa razy brąz

Nasi zawodnicy kolejny raz nie zawiedli zdobywając brązowe medale. Tym razem w ramach Pucharu Europy, Krzysztof Szpakiewicz i Jan Mastela przegrali tylko ze złotymi medalistami w swoich kategoriach

W Pucharze Europy w węgierskim Erd uczestniczyło ok. 400 zawodników i zawodniczek z 7 krajów: Węgier, Ukrainy, Estonii, Niemiec, Włoch, Norwegii i Polski. Walki odbywały się we wszystkich grupach wiekowych od młodzików po seniorów oraz w kategorii Open. W grupie seniorów zawody były równocześnie pierwszym etapem kwalifikacji do Word Games, które odbędą się w 2021 roku w Stanach Zjednoczonych.

Reprezentacja Polski liczyła 35 zawodników i zawodniczek, a wśród nich dwóch zawodników KS Dalin – Krzysztof Szpakiewicz i Jan Mastela. Nasi zawodnicy kolejny raz nie zawiedli zdobywając brązowe medale. Obaj wygrali po dwie walki, a przegrali tylko ze złotymi medalistami w swoich kategoriach wagowych.

Krzysiek walczył w grupie juniorów (do 18 lat) w nietypowej dla niego kategorii wagowej do 60 kg. Pierwszą walkę przegrał z Węgrem Zoltanem Kozepem, a następnie w repasażach pokonał Włocha Federico Vergari i zawodnika ukraińskiego Borisa Zakhozhyi.

Jan Mastela walczył w grupie Kadetów (do 16 lat) w kategorii wagowej do 75 kg. Janek również przegrał pierwszą walkę z późniejszym złotym medalistą Dany Iavhusishynem z Ukrainy. W repasażach pokonał Węgra Budavari Levente i Niemca Erika Oertela.

- Bardzo cieszy nas postawa zawodników, którzy pomimo krótkiego okresu przygotowawczego walczyli bardzo skutecznie z trudnymi przeciwnikami. Niestety z powodu choroby w zawodach nie uczestniczył nasz trzeci zawodnik, który został zakwalifikowany do wyjazdu Adrian Poradzisz - mówi trener Ryszard Szpakiewicz.