Dwie lekcje od potentata

Dwie lekcje od potentata

Nigdy dosyć podkreślania, że istniejący od zaledwie dwóch lat klub UKS Jedynka, to ciągle ubogi krewny wobec całego grona ligowych rywali z jakim przychodzi mu się potykać zarówno na szczeblu juniorów młodszych jak i młodzików

Juniorzy młodsi UKS Jedynka – MKS PMMPEC Tarnów 19:34 (8:18)

UKS Jedynka: Ajchler, Kurowski – Bała (4), Bieniek, Dzieża, Koloch (2), Kromka (3), Książek, Przała, Skałka (3), Róg (3), Wiechniak (1), Wykrętowicz (3).

Młodzicy UKS Jedynka – MKS PM MPEC Tarnów 15:26 (5:11)

UKS Jedynka: Piwowarczyk, Pitala - Łatas (1), Chmielarczyk (6), Dyczkowski (2), Bała (1), Kowalcze (1), Grabski, Bałucki (3), Małota (1), Paruch, Kuc, Łypik.

Starcie z drużynami z Tarnowa, to najdobitniejszy przykład takiej dysproporcji wynikającej głównie z doświadczenia jakie nasi rywale mają już w najprzeróżniejszych turniejach i rozgrywkach. Dla UKS Jedynka takie konfrontacje jak niedzielny dwumecz są szczególnie cenną lekcją, bo rywal jest z najwyższej półki. W kategorii juniorów młodszych myśleniczanie grają już tylko o zdobywanie kolejnych ligowych szlifów, dlatego nie dziwi ani porażka ani nawet jej rozmiary, bo na tle niesamowicie szybko grającej ekipy MKS Tarnów blado wyglądają w zasadzie wszyscy nasi rywale z ligowej tabeli.

W niedzielnym meczu ze strony UKS można pochwalić Jakuba Kolocha oraz Jakuba Kromkę którzy potrafili wziąć na siebie ciężar strzelania goli dzięki czemu dorobek bramkowy rozłożył się tym razem na większą niż zwykle grupę zawodników. Wrócił już do składu po przerwie kontuzjowany Szymon Róg, a do zespołu bardzo dobrze wprowadził się również trenujący kiedyś z drużyną Dawid Wykrętowicz.

O ile postawę juniorów młodszych można pochwalić, bo w zasadzie zagrali na miarę swoich możliwości, to lekkim rozczarowaniem była postawa młodzików, którzy dosyć łatwo oddali pole w meczu z młodzikami z Tarnowa. Poniżej swoich możliwości zagrali niemal wszyscy, może oprócz Roberta Chmielarczyka, Wojtka Bałuckiego i Rafała Piwowarczyka. Tego typu wahania formy zdarzają się w tej grupie wiekowej znacznie częściej, niż w starszych rocznikach, a dla młodzików z UKS Jedynka najważniejsze będą mecze grudniowe, które zadecydują o tym czy na wiosnę grać będą w grupie lepszych czy też słabszych zespołów naszego województwa.

Rafał Podmokły Rafał Podmokły Autor artykułu

Dziennikarz, meloman, biblioman, kolekcjoner, chodząca encyklopedia sportu. Podobnie jak dobrą książkę lub płytę, ceni sobie interesującą rozmowę (SPORT, KULTURA, WYWIAD, LUDZIE).