Dzieci z Zawady u Pary Prezydenckiej

Dzieci z Zawady u Pary Prezydenckiej
Wśród 400 dzieci z całej Polski uczestniczących w spotkaniu „Bezpieczne wakacje z Parą Prezydencką” wzięli też udział członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Zawadzie, w tle z prawej strony Tadeusz Przęczek Fot. Fot. źródło www.prezydent.pl

W spotkaniu „Bezpieczne wakacje z Parą Prezydencką” w ogrodach Belwederu w poniedziałek 3 czerwca uczestniczyła grupa dziewcząt i chłopców z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Zawadzie.

– Wydarzenie to co roku adresowane jest do dzieci, które mają okazję – wraz z Prezydentem Andrzejem Dudą i Pierwszą Damą Agatą Kornhauser-Dudą – wziąć udział w zajęciach i pokazach, dzięki którym poznają zasady właściwych zachowań w sytuacjach zagrożenia. Nasi młodzi druhowie z MDP uczestniczyli w tych spotkaniach na zaproszenie Dyrektora Gabinetu Szefa Bezpieczeństwa Narodowego Mirosława Wiklika – informuje prezes OSP Zawada Tadeusz Przęczek.

Na spotkaniu Bezpieczne Wakacje z Parą Prezydencką swoją wiedzą dzielą się przedstawiciele instytucji oraz służb mundurowych i ratowniczych, którzy prezentują m.in. sposoby zapamiętywania numerów alarmowych, udzielania pierwszej pomocy i inne techniki ratownictwa, zasady postępowania z wolno żyjącymi zwierzętami oraz zachowania się w razie pożaru. Prezydent uhonorował przy tej okazji czworo dzieci – Młodych Bohaterów - które wykazały się niebywałą odwagą, by ratować życie drugiego człowieka. 

 

Ryszard Sobkowicz Ryszard Sobkowicz Autor artykułu

Nauczyciel i reporter, który ostatnie 25 lat poświęcił na relacjonowanie życia lokalnych społeczności - szczególnie funkcjonowania Ochotniczych Straży Pożarnych. (HISTORIA, WYDARZENIA, SAMORZĄD, KULTURA)