Dzień Kobiet z piosenką, tańcem i prezentami

Dzień Kobiet z piosenką, tańcem i prezentami
Fot. Rafał Podmokły

Bywalcy WDK w Głogoczowie mieli już okazję usłyszeć Małgorzatę Wójcik na koncercie 2 lata temu, kiedy uświetniła swoją obecnością „Jesienne spotkanie” wykonując repertuar, który obejmował piosenki ludowe, marynistyczne, międzywojenne, cygańskie, country a nawet te znane z festiwalu w Kołobrzegu.

Tym razem piosenkarka rodem z Krakowa ukierunkowała swój występ w Dniu Kobiet w Głogoczowie na utwory o kobietach oraz dla kobiet i mężczyzn. Ale i tym razem był to repertuar bardzo zróżnicowany, bo obok „Być kobietą” Alicji Majewskiej, „Żeby szczęśliwym być” Anny Jantar, czy też „Nasz najpiękniejszy dzień” Eleni. Małgorzata Wójcik zaśpiewała również niezapomniane hity z festiwalu w Sopocie „Malowany dzbanku” Heleny Vondrackowej czy też „Wsio mogut koroli” Ałły Pugaczowej.

Licznie zgromadzona żeńska i trochę mniej liczna męska publiczność mogła też wziąć udział w konkursach z nagrodami, a szczególnie spektakularny był ten taneczny, w którym główną nagrodą był bezprzewodowy i ekologiczny odkurzacz. Panowie, którzy wykazali się znajomością Trylogii, mogli wygrać płytę Małgorzaty Wójcik, natomiast w losowaniu nagród dla pań pojawiły się takie atrakcje, jak: dwuosobowe karnety na dowolny film do Kina Muza w Myślenicach, karnet do salonu fryzjerskiego w Głogoczowie, na obiad do Karczmy pod Kogutkiem w Krzywaczce, na basen Aquarius czy też krzewy ze Szkółki Leśnej w Głogoczowie. Nie mogło oczywiście zabraknąć kwiatów, którymi obdarowano wszystkie obecne na sali białogłowy, a główna bohaterka wieczoru bisowała, aż trzy razy nie kryjąc przy tym wzruszenia że jej w

Rafał Podmokły Rafał Podmokły Autor artykułu

Dziennikarz, meloman, biblioman, kolekcjoner, chodząca encyklopedia sportu. Podobnie jak dobrą książkę lub płytę, ceni sobie interesującą rozmowę (SPORT, KULTURA, WYWIAD, LUDZIE).