Dzienny Dom Seniora już wkrótce

Dzienny Dom Seniora już wkrótce

W Myślenicach powstanie Dzienny Dom Seniora, który będzie się mieścil w siedzibie Caritas Archidiecezji Krakowskiej przy ul. Średniawskiego

Promesę na kwotę 300 tysięcy złotych w ramach programu rządowego Senior + z rąk wiceministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stanisława Szweda odebrał włodarz Myślenic podczas uroczystego spotkania w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim.

- Obecnie na terenie naszej gminy brakuje miejsc przyjaznych osobom starszym, a zaadoptowanie pomieszczeń dla potrzeb seniorów będzie kolejnym krokiem do zapewnienia im dodatkowych zajęć i realizacji ich pasji, a tym samym spełnieniem jednej z obietnic wyborczych – skomentował burmistrz Jarosław Szlachetka.

Na terenie naszego województwa powstanie w sumie 19 nowych Dziennych Domów i Klubów dla seniorów. Samorządy na ten cel uzyskają łącznie blisko 5,2 miliona złotych z tegorocznej edycji rządowego programu Senior+. Pozwoli to utworzyć 480 nowych miejsc w Dziennych Domach i Klubach oraz dofinansować kolejne 1381 miejsc w placówkach już istniejących na terenie całego województwa.