Efektowny finał Jesieni Folklorystycznej

30 listopada 2010 Wydanie 46/2010
Efektowny finał Jesieni Folklorystycznej
Efektowny finał Jesieni Folklorystycznej

W drugiej odsłonie VII Jesieni Folklorystycznej pod patronatem starosty Józefa Tomala, która odbyła się 28 listopada w sali widowiskowej MOKiS  w brawurowym stylu koncertował Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Myślenicka

Nasza eksportowa wizytówka i prawdziwa ikona kulturalna Myślenic rozpoczęła występ polonezem, a następnie zaprezentowała pieśni i tańce  Krakowa wschodniego (tzw. zaborowskie), lubelskie tańce ludowe, a w finale sztandarową pozycję swojego programu – krakowiaka. Była to doprawdy wspaniała podróż folklorystyczna, na którą zaprosił kierownik zespołu Piotr Szewczyk. Kierownikiem artystycznym i choreografem ZPiT Ziemia Myślenicka jest Konrad Kowalczyk, instruktorem tańca Karolina Druzgała, chórmistrzem Marek Kluza, kapelmistrzem Aurelia Bogacka-Prokocka, opiekę nad kostiumami sprawują Natalia Wylegała i Kamil Kmiecik.

Tradycyjnie Jesieni  Folklorystycznej towarzyszyła degustacja potraw regionalnych, tym razem pyszny żurek zafundowała wszystkim kawiarnia DUO w MOKiS. Po koncercie rozstrzygnięto VII edycję Powiatowego Konkursu „Tradycyjne ozdoby ze słomy i bibuły”, dyplomy i nagrody wręczały dyrektor MOKiS Anita Werner, przedstawicielka starostwa powiatowego Małgorzata Strączek i jury Barbara Kmiecik. Konkursowi towarzyszyły  warsztaty rzemiosła artystycznego z ceramiki i kwiatów bibułkowych, w których uczestniczyło 200 osób, w tym młodzież z ZS im. A.Średniawskiego  i  Gimnazjum Nr 3 im. Marszałka J.Piłsudskiego w Myślenicach. Wystawę tradycyjnych ozdób z bibuły i słomy można oglądać w hollu MOKiS – zapraszamy.

Stanisław Cichoń