Ekstremalna Droga Krzyżowa

Ekstremalna Droga Krzyżowa
Fot. Paweł Biela

W obecnym czasie pandemii inicjator Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, ks. Jacek Stryczek oraz liderzy rejonu EDK Myślenice proszą o duchowe przeżycie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.

Ks. Stryczek w przesłaniu skierowanym do liderów i uczestników EDK pisze: „Mam nadzieję, że wszyscy rozumieją, że w obecnym czasie, EDK to przede wszystkim droga duchowej pracy nad sobą. Na tym etapie nie mówimy o żadnych propozycjach terminów nocnej wędrówki. Zachęcamy natomiast do tego, aby LUDZIE EDK wzięli na siebie duchową odpowiedzialność za modlitwę o uwolnienie świata od pandemii”.

W tym roku wyjątkiem będzie to, że nie odbędzie się msza święta na rozpoczęcie EDK w ostatni piątek Wielkiego Postu. Natomiast można indywidualnie wyruszyć na trasę EDK, termin należy dostosować do indywidualnych możliwości, oczywiście biorąc pod uwagę aktualną sytuację epidemiczną oraz lokalne zakazy i obostrzenia. Wszystkie trasy i rozważania znajdują się na stronie edk.org.pl

Przypominamy, że Ekstremalna Droga Krzyżowa to przede wszystkim indywidualne spotkanie z Bogiem, w milczeniu, w samotności podczas czterdziestokilometrowej drogi przez ciemność nocy.

Zapraszamy wszystkich Ludzi EDK do złączenia na indywidualnej modlitwie 3 kwietnia o 21.

Już dziś też zapraszamy na EDK dla dzieci, która odbędzie się 4 września, o godz. 18 będzie Msza Święta, a po niej wzruszymy na trasę dziecięcej EDK.

Módlmy się o ustąpienie pandemii wirusa, o siłę i zdrowie dla tych, co zmagają się z zakażeniem, za ich rodziny, za personel medyczny. Ufam, że wyjdziemy z tego razem, silniejsi.

Mateusz Murzyn