Euro Gminy 2009

4 listopada 2009 Wydanie 42/2009

Wójtowie Edward Zadora i Daniel Obajtek odebrali statuetki i tytuł lidera dla Tokarni jako Lidera Edukacji, a dla Pcimia jako Lidera Opieki Społecznej podczas Euro-Gali, która odbyła się w hotelu Cracovia

Tokarnia nominowana była w kilku kategoriach, jednak największe uznanie kapituły zyskała w dziedzinie Edukacji. Tytuł ten stanowi uhonorowanie dotychczasowej działalności gminy w pozyskiwaniu funduszy unijnych na rozwój usług edukacyjnych w szkołach na terenie gminy.

- Niniejsze wyróżnienie jest dla nas motywacją do dalszego działania i inwestowania w edukację naszych dzieci oraz w innych dziedzinach istotnych z punktu widzenia rozwoju lokalnego Gminy Tokarnia – mówi wójt Edward Zadora.

Pcim nominowany był w trzech kategoriach: bezpieczeństwa, służby zdrowia i opieki społecznej oraz sportu. W ramach kategorii Zdrowie i Opieka Społeczna, pierwsze miejsce w województwie małopolskim zajął wójt Daniel Obajtek, który uzyskał tytuł Lidera Opieki Społecznej.

Euro-Gmina to plebiscyt, którego celem jest wyróżnienie i promocja małopolskich miast i gmin odznaczających się największymi osiągnięciami w takich kategoriach jak: gospodarka i przedsiębiorczość, ekologia, bezpieczeństwo, edukacja, kultura i sport.

p.jag