Finał konkursu fotograficznego MGFOTO

19 sierpnia 2010 Wydanie 31/2010

Trzecią edycję konkursu fotograficznego Myślenickiej Grupy Fotograficznej w kategorii „Myślenice i okolice w wiosennej szacie” wygrała Barbara Łapa, natomiast w kategorii „Sport, ruch, akcja” Filip Matejczyk

Do konkursu zgłoszono 91 zdjęć. Nagrody przyznawano w dwóch kategoriach „Myślenice i okolice w wiosennej szacie” i „Sport, ruch, akcja”. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się w Muzeum Regionalnym Dom Grecki. W pierwszej kategorii, główną nagrodę przyznano Barbarze Łapie za całokształt prac i próbę odnalezienia tegorocznej wiosny. Otrzymała aparat fotograficzny typu Canon PowerShot SX 120 IS oraz upominek od burmistrza Urzędu Miasta i Gminy Myślenice. Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali: Dorota Ruśkowska za zdjęcie „Krokus”, Patrycja Serafin za zdjęcie „Mały gość”, Elżbieta Dymek za zdjęcie „Idzie wiosna”, Katarzyna Żak za zdjęcie „Zawilce”.

W kategorii „Sport, ruch akcja” pierwsze miejsce przypadło Filipowi Matejczykowi za całokształt pracy. Jury oceniło bardzo wysoko jego prace i zgodnie przyznało im nagrodę główną, którą był profesjonalny aparat fotograficzny NIKON D3000 wraz z obiektywem AF-S DX Nikkor 18-55 VR. Drugą nagrodę otrzymał Marcin Kaciuba również za całokształt pracy, natomiast trzecie Piotr Jagniewski za zdjęcie pt. „Za późno”. Wyróżnienie w tej kategorii przypadło Sebastianowi Kucharzowi za zdjęcie pt. „Poprzez wodę”, Piotrowi Małyszowi za zdjęcia „Rajd Sardyni”, Krzysztofowi Wierzyńskiemu za zdjęcie „Peleton” i Marcinowi Woźniakowi za zdjęcie „Jurgi”.

p.jag