Finał Memoriału im. Stacha Cichonia w weekend

Miasto 23 lutego 2017 Wydanie 7/2017
Finał Memoriału im. Stacha Cichonia w weekend
Finał Memoriału im. Stacha Cichonia: Startujemy w weekend

Ten dzień koniecznie musicie zapisać w swoich kalendarzach. Niedziela 26 lutego, to finał Memoriału im. Stacha Cichonia. W tym roku zbieramy pieniądze dla Mateusza Chrobaka i Alana Seneckiego. Co nowego przygotowali organizatorzy?

W tym roku nie tylko turniej piłkarski jest częścią imprezy, ale jak przed rokiem zawody pływackie, bieg happeningowy, rodzinny maraton Zumby i po raz pierwszy zawody CrossTraining oraz zawody narciarskie.

Całkowity dochód ze wszystkich imprez towarzyszących przeznaczony zostanie na pomoc dwóm chłopcom: Mateuszowi Chrobakowi z Sułkowic, który zmaga się z wrodzoną i skomplikowaną wadą serca oraz Alankowi Seneckiemu z Myślenic, który potrzebuje protezy prawej rączki.
Część z imprez odbędzie się w sobotę 25 lutego, a poziom jest przystosowany do umiejętności każdego. Od godz. 10 rano rozpoczną się sobotnie zawody narciarskie na Sport Arena Myślenice na górze Chełm. Karnety dla wszystkich narciarzy będą o połowę tańsze, a każdy zarówno dzieci jak i dorośli, będą mogli uczestniczyć w zawodach. Podobnie jest z zawodami CrossTraining w CrossSpocie, które rozpoczną się o godz. 12 przy ulicy Traugutta 5. Od godz. 14 na krytej pływalni Aquarius rozpoczną się zawody pływackie, w których anonimowi sponsorzy przekazują na cel charytatywny 15 zł za przepłynięty kilometr. Każdy może wziąć udział i pomóc Mateuszkowi i Alankowi niezależnie od umiejętności, natomiast dla najlepszych przewidziano atrakcyjne nagrody. Pływanie będzie możliwe do godziny 17, natomiast na basen można przyjść w każdej chwili.

W niedzielę natomiast od samego rana rusza faza grupowa turnieju piłkarskiego, a najlepsze dwie drużyny z każdej grupy awansują do półfinałów. W południe rozpocznie się towarzyszący turniej dzieci, a o godz. 14:30 obok hali wystartuje bieg happeningowy „Biegaj sercem” (2,6 km), z którego całkowity dochód również wspomoże cel charytatywny. Udział w nim może wziąć każdy, a zgłoszenia przed biegiem przyjmowane są w biurze zawodów w hali na Zarabiu lub za pomocą elektronicznego formularza.
Finał turnieju piłkarskiego przewidziano na godzinę 15, natomiast wcześniej odbędzie się efektowny pokaz rowerowy trial. O godz. 16 wystartuje licytacja pamiątek, na którą szczególnie serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy Alankowi i Mateuszowi, natomiast o godz. 17 przewidziano start rodzinnego Maratonu Zumby Fitness.

SOBOTA 25 lutego:
10:00 - Zawody narciarskie Sport Arena Myślenice
12:00 - Zawody CrossTraining - Cross Spot
14:00 - 17:00 Zawody pływackie - Centrum Wodne Aquarius

NIEDZIELA 26 lutego
8:00 - 12:00 - Faza grupowa turnieju piłkarskiego
12:00 - 13:30 - Turniej Orlików
13:30 - 14:30 - Półfinały
14:30 - Start biegu happeningowego „Biegaj Sercem”
14:30 - Pokaz rowerowy Trial
15:00 - FINAŁ TURNIEJU PIŁKARSKIEGO 15:30 - Rozdanie nagród wszystkich imprez towarzyszących
16:00 - LICYTACJA
17:00 - Rodzinny Maraton Zumby Fitness