Folklor to nie przeżytek

Folklor to nie przeżytek
Fot. Fot. R. Podmokły

Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Myślenicka istnieje już prawie 33 lata, ale działa tak prężnie, że nie widać u nich żadnych objawów kryzysu twórczego. Przekonał o tym występ zespołu, a w zasadzie dwa występy 8 i 9 czerwca w sali widowiskowej Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu.

Zespół Ziemi Myślenickiej liczy obecnie 180 osób zaangażowanych w to artystyczne przedsięwzięcie. Składa się z 9 grup, 2 kapel muzycznych a ich repertuar obejmuje tańce narodowe od poloneza ludowego poprzez krakowiaka zimowego, mazura ludowego aż po kujawiaka z oberkiem. Ziemia Myślenicka w swojej historii prezentowała już wiązanki pieśni i tańców m.in. kliszczackich, lubelskich, rzeszowskich, śląskich, łowickich, Lachów Sądeckich, z Krakowa Wschodniego i oczywiście myślenickich.

Po sobotnim koncercie do tej długiej listy możemy dopisać następne zdobyte lądy, bo premierowo Ziemia Myślenicka zaprezentowała pieśni i tańce Kurpi Zielonych oraz Beskidu Żywiec...

Artykuł dostępny tylko dla abonentów - pozostało 38%

Kup cyfrowe wydanie

Uzyskaj dostęp do wszystkich treści strony www
Pobierz całą treśc gazety w formacie PDF
Czytaj gazetę wcześniej niż w kiosku

W prenumeracie od 1,45 zł
Rafał Podmokły Rafał Podmokły Autor artykułu

Dziennikarz, meloman, biblioman, kolekcjoner, chodząca encyklopedia sportu. Podobnie jak dobrą książkę lub płytę, ceni sobie interesującą rozmowę (SPORT, KULTURA, WYWIAD, LUDZIE).