Fotografia miesiąca: „Schodami” na szczyt

Fotografia miesiąca: „Schodami” na szczyt
Pierwsze miejsce - Anna Klinkosz - „Schody”. Fot. Anna Klinkosz

„Schody” Anny Klinkosz zaprowadziły ją na sam szczyt wrześniowego konkursu Stowarzyszenia Myślenickiej Grupy Fotograficznej mgFoto, którego tematem była „Architektura dobra - architektura zła”

Do oceny jury wpłynęły 123 prace od 45 autorów z 9 krajów takich jak Polska, Ukraina, Indie, Turcja, Słowacja, Włochy, Niemcy, Macedonia, USA. „Schody” Anny Klinkosz uznano za pracę, która najbardziej wyczerpuje temat.

Zwycięska fotografia powstała w Szczecinie podczas Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Fotomaraton 2015” i przedstawia fragment filharmonii szczecińskiej. To budowla, która na co dzień wywiera ogromne wrażenie nie tylko na przechodniach, ale jak widać również inspiruje fotografów.

- Tego dnia miałam pecha, ponieważ popsuł mi się obiektyw, ale miałam też szczęście, bo organizatorzy zapewnili możliwość wypożyczenia różnego sprzętu. Konkursowe zdjęcie zrobiłam więc wypożyczonym obiektywem Tokina 11-16 f/2,8 podpiętym do pełnej klatki - wyjaśnia zwyciężczyni konkursu.

Anna Klinkosz na co dzień mieszka w Koszalinie. Fotografią zajmuję się kilkanaście lat, jak podkreśla wyłącznie amatorsko. Swoją pasję łączy z podróżami. Należy do Fotoklubu RP, Fotoklubu Zamek w Szczecinie i Stowarzyszenia Marynistów Polskich Oddział w Ustce.

Tematem październikowego konkursu są „Żywioły”. Zdjęcia (maksymalnie 3 szt.) należy dodać do albumu konkursowego na Facebook’owej stronie konkursu lub przesłać mailem (do godz. 22) na adres konkursy@mgfoto.pl (jpeg, 1600p dłuższy bok, w treści maila imię i nazwisko, ew. tytuł zdjęcia).

Piotr Jagniewski Piotr Jagniewski Autor artykułu

Reporter, redaktor, fotograf. Lubi dobrze opowiedziane historie i ludzi z pasją, którzy potrafią się nimi dzielić. Z gazetą związany w latach 2006-2018. W latach 2014-2018 pełnił funkcję redaktora naczelnego. (REPORTAŻ, WYWIAD, WYDARZENIA, LUDZIE, SAMORZĄD)