Garmin Ultra Race Myślenice

Sport 29 stycznia 2019 Wydanie 04/2019
Garmin Ultra Race Myślenice

Garmin Ultra Race to nie lada gratka dla wszystkich amatorów rywalizacji. To pierwszy w Polsce cykl biegów ultra, który będzie składał się z trzech imprez. Poza dobrze znanym od kilku lat Radkowem oraz debiutującym w ubiegłym roku Gdańskiem do Garmin Ultra Race 2019 dołączy Myślenice

Garmin Ultra Race wyrobiły sobie doskonałą markę i są cenione wśród biegaczy z całej Polski, przede wszystkimi za organizację, ciekawe trasy i niepowtarzalną atmosferę wielkiego, biegowego święta. Impreza na stałe wpisała się w kalendarz najważniejszych biegów ultra w naszym kraju.

- Dołączenie Myślenic do grona miast-gospodarzy Garmin Ultra Race 2019 czyni z tej serii jedyny cykl biegów ultra, rozgrywany w naszym kraju. Wspaniała infrastruktura jaką posiada miasto Myślenice, a także niesamowite krajobrazy Beskidów pozwalają na przeprowadzenie imprezy na najwyższym poziomie. Tradycyjnie jak na pozostałych imprezach start i meta będą zlokalizowane w jednym miejscu, dzięki czemu zawodnicy i kibice będą mogli cieszyć się niesamowitą atmosferą - powiedział Filip Szołowski, organizator zawodów z firmy Labosport Polska.

W 2019 roku cykl rozpocznie rywalizacja w Myślenicach, zawody odbędą się w sobotę 4 maja. Następnie biegacze spotkają się już tradycyjnie w połowie września (13-15) w Górach Stołowych, by zakończyć cykl 7 grudnia w Gdańsku. Podobnie jak w Radkowie i Gdańsku, w Myślenicach zawodnicy będą mieli do pokonania cztery dystanse dla dorosłych oraz trzy dla dzieci.

Zawody Garmin Ultra Race odbywają się w unikatowych przyrodniczo miejscach. Nie bez powodu nowa impreza z tej serii odbędzie się w Myślenicach. Zapisy na pierwszą edycję Garmin Ultra Race w Myślenicach oraz na pozostałe zawody cyklu ruszają już 2 stycznia o godz. 18:00. Pierwsze 200 osób będzie mogło skorzystać z rabatu w wysokości 20 zł. Zawodnicy, którzy wystartują w więcej niż jednej imprezie z cyklu otrzymają dodatkowy rabat w wysokości 10 zł na każde zawody. Rejestracja prowadzona będzie za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego na oficjalnej stronie zawodów www.ultrarace.pl.

Organizatorami zawodów są: Urząd Miasta i Gminy Myślenice oraz Labosport Polska.