Gdzie dwóch się bije... TRZECI BUDUJE GALERIĘ

Gdzie dwóch się bije... TRZECI BUDUJE GALERIĘ
Projekt Galeri Zakopianka

Do myślenickich kupców i Marka Koźmińskiego dołączyła trzecia spółka, która ma zamiar wybudować galerię handlową. Czy w Myślenicach jest miejsce na trzy galerie? Kto wygra ten niekończący się wyścig i czy komuś uda się rozpocząć budowę?

Jako pierwsi z pomysłem stworzenia galerii handlowej w Myślenicach wystąpili lokalni kupcy, zakładając spółkę Galeria Myślenice. Pierwsze głosy o tym przedsięwzięciu pojawiły się już w 2005 roku. Spółka kupiła działkę, gdzie dawniej znajdował się budynek myślenickiego dworca PKS. Przez ten czas kupcom nie udało się ruszyć z budową.

W między czasie na sąsiedniej działce, którą początkowo kupił MPK Łódź, a od niego spółka Marka Koźmińskiego MK4 Inwest powstała koncepcja budowy poczekalni dworca z 6 stanowiskami dla autobusów i powierzchnią handlową. Ten pomysł nie spodobał się kupcom, którzy twierdzą, że w tym miejscu miał powstać dworzec, a zapowiada się na kolejne centrum handlowe.

Patową sytuację mogą wykorzystać właściciele działki przy zjeździe do Myślenic i stacji paliw Orlen. Obecnie prowadzą rozmowy z sieciami handlowymi, które mają zamiar ściągnąć do Myślenic. - Jesteśmy na etapie szukania najemców. Jeśli ich znajdziemy, zwłaszcza na największą halę (1354 m2. – przyp. red.), wówczas będziemy mogli myśleć o rozpoczęciu prac budowlanych, ponieważ profil inwestycji chcemy dopasować do głównego najemcy - mówi Jerzy Idzi, prezes i udziałowiec spółki Galeria Zakopianka.

Według prezesa spółki pozwolenie na budowę zostało wydane 22 marca tego roku. Na razie na placu budowy nic się nie dzieje, spółka czeka na strategicznego inwestora, jednak według zapewnień prezesa: gdyby taki znalazł się w najbliższych miesiącach, pierwsi klienci mogliby robić zakupy w galerii Zakopianka w grudniu 2011 roku. – Muszę zaznaczyć, że wszystko zależy od najemców i nie są to sztywne terminy. Nie ruszymy z inwestycją bez głównego najemcy – dodaje Jerzy Idzi.

Prezes twierdzi również, że planowana przez niego inwestycja nie jest konkurencyjna dla galerii mającej powstać na terenie byłego dworca. – To kapelusz szyty na inną miarę. Tą działkę mieliśmy na oku od 2006 roku. Początkowo myśleliśmy o markecie budowlanym, ale z biegiem czasu nasze plany uległy zmianie – mówi prezes spółki. Galeria Zakopianka zaprojektowana została w północno-zachodniej części Myślenic w bezpośrednim sąsiedztwie z Zakopianką. Obiekt stanowią dwa połączone ze sobą budynki: hala sprzedaży przeznaczona na supermarket i czekająca na strategicznego najemcę oraz budynek frontowy w którym zaplanowano lokale gastronomiczne, handlowe i usługowe. Lokalizacja inwestycji pozwala na dojazd od strony Krakowa, Zakopanego, a także centrum Myślenic.

Piotr Jagniewski Piotr Jagniewski Autor artykułu

Reporter, redaktor, fotograf. Lubi dobrze opowiedziane historie i ludzi z pasją, którzy potrafią się nimi dzielić. Z gazetą związany w latach 2006-2018. W latach 2014-2018 pełnił funkcję redaktora naczelnego. (REPORTAŻ, WYWIAD, WYDARZENIA, LUDZIE, SAMORZĄD)