Gmina dofinansuje komunikację

Sport 3 września 2019 Wydanie 32/2019
Gmina dofinansuje komunikację

W ramach rządowego programu usprawnienia dostępności komunikacyjnej w miejscowościach dotychczas słabo skomunikowanych, nasza gmina dofinansuje dwie linie autobusowe.

Dofinansowanie otrzyma linia z Myślenic (start z ul. Kazimierza Wielkiego, przez dworzec i osiedle) do Krzyszkowic (pętla za kościołem) – łącznie 26 km, 12 kursów w dni robocze, 3 w sobotę oraz linia z Myślenic (rondo na skrzyżowaniu ulic Słowackiego i Cegielskiego) na Chełm – łącznie 18 km, 9 kursów dziennie. Trasy obu linii zostały wydłużone i zostaną specjalnie oznakowane na rozkładach przewoźników.

- W kolejnych naborach będziemy zwiększać liczbę dofinansowywanych linii oraz kursów, w miarę zainteresowania. W pierwszym wystąpiliśmy z taką propozycją do pięciu przewoźników, z czego zainteresowanie programem wykazało dwóch. Gmina rozważa też w przyszłości zorganizowanie obsługi komunikacyjnej miejscowości do tej pory wykluczonych w okolicy Drogini – informuje Wojciech Spyrka z wydziału strategii rozwoju gospodarczego i promocji UMiG.

Na nowych liniach stosowane będą ogólnoprzyjęte ulgi i bilety miesięczne.

awz