Gol rzutem na taśmę, Orzeł wygrywa w Ochojnie!

Sport 3 września 2019 Wydanie 32/2019
Gol rzutem na taśmę, 
Orzeł wygrywa w Ochojnie!
Fot. B. Ziółkowski

Spotkanie nieco lepiej zaczęli gospodarze z Ochojna i stwarzali zagrożenie pod bramką Karola Obłazy, a Orłowcy groźnie kontrowali. To właśnie po jednej z kontr myśleniczanie wywalczyli stały fragment, z którego głową do siatki trafił Adrian Kasprzyk. Później w poprzeczkę trafił mocnym strzałem Kamil Frasik i pewnie podopiecznym trenerów Kamila Ostrowskiego i Dawida Sudra grałoby się łatwiej, jeśli piłka wpadłaby wówczas do bramki.

Drużyna Pasternika, wraz z gwizdkiem rozpoczynającym drugą połowę ruszyła do szturmowych ataków w celu odrobienia strat i ta sztuka się udała, gdy po dwójkowej akcji Marka Galasa z Bartłomiejem Zającem ten drugi precyzyjnie trafił do siatki ze skraju pola karnego.

Orzeł jednak nie poprzestał na wyniku remisowym i dzięki dobrym zmianom Dariusza Ślusarza, Antoniego Matejczyka i Kamila Depty, gra się nieco ożywiła i Orłowcy stwarzali kolejne sytuacje.

Najpierw po prostopadłej piłce od Dariusza Ślusarza sam na sam z bramkarzem był Antoni Matejczyk, ale jego próbę lobowania, za polem karnym ręką zatrzymał golkiper rywali i wyleciał z boiska. Gra w przewadze długo nie sprzyjała dogodnym okazjom po stronie Orła, ale szczęście uśmiechnęło się we wspomnianym na wstępie doliczonym czasie gry. Akcję Adriana Kasprzyka zamknął wówczas Kyryl Kyrylov i z bliska trafił do siatki, ustalając wynik na 2:1 dla Orła.

Pasternik Ochojno – Orzeł Myślenice 1:2 (0:1)

Zając 57 – Kasprzyk 16, Kyrylov 90+4

ORZEŁ: Obłaza - Żak, Mistarz, Kasprzyk, Serafin (87 Firek) - Suder (46 Ślusarz), Marchiński, Kasperek, Kyrylov, Olesek (60 Depta) - Frasik (63 Matejczyk)

Marek Pajka