Górki odbudowane na nowo

Sport 27 marca 2018 Wydanie 12/2018
Górki odbudowane na nowo

Po ponad czterech miesiącach przerwy, do rywalizacji w A-klasie powrócił zespół Górek Myślenice. Powrócił i to z przytupem! Nowa i odmłodzona drużyna, pod wodzą nowego trenera zwyciężyła w szlagierze kolejki 3:2 (0:1) LKS Rudnik

- Obejmując zespół zastałem wielką niewiadomą. Drużyna była rozbita przede wszystkim kadrowo, gdyż w przerwie zimowej odeszło pięciu podstawowych zawodników - trzon zespołu. Środkowi obrońcy, pomocnicy i najskuteczniejszy w A-klasie napastnik. Bardzo energiczne zabiegi zarządu na czele z prezesem Marcinem Rabką i mobilizacja tych, którzy zostali w klubie sprawiły, że zaczął się tworzyć w zasadzie nowy zespół. Chłopcy już po kilku treningach utwierdzili mnie w przekonaniu, że mają wielkie serce do treningów i pracy na rzecz Górek - mówił trener Wojciech Czajka.

- Cel zasadniczy, to utrzymać się. Jako trener muszę stwierdzić, że jest to w naszym zasięgu. Do pracy podchodzę długofalowo i dlatego moim celem jest zbudowanie zespołu, który na stałe zagości na poziomie A-klasy. Podwaliny pod to już teraz budujemy - dodaje trener.

W niedzielne popołudnie na boisku stanęły naprzeciwko siebie dwie, niezwykle wyrównane drużyny, które zajmują miejsca w dolnej części tabeli, a to oznaczało, że będzie to starcie z kategorii o sześć punktów. Mecz naprawdę mógł się podobać, nikt nie odstawiał nogi, prowadzony w dobrym tempie. Wyrównany bój, na swoją korzyść rozstrzygnęli piłkarze z Myślenic, którzy tym samym rozpoczęli marsz w górę tabeli.