Gospodynie u Pani Myślenickiej

Region 4 czerwca 2019 Wydanie 20/2019
Gospodynie u Pani Myślenickiej
Gospodynie z gminy Myślenice na pielgrzymce do Matki Bożej Myślenickiej w kaplicy Cudownego Obrazu

Miesiąc poświęcony Najświętszej Marii Pannie koła gospodyń i stowarzyszenia lokalne naszej gminy zakończyły pielgrzymką do Sanktuarium Matki Bożej Myślenickiej.

W kolorowych strojach regionalnych, z akcentami charakterystycznymi dla ich miejscowości, przed oblicze Myślenickiej Pani przybyło ok. 180 osób. Uczestniczyły one we Mszy św. i zawierzyły siebie, swoje rodziny, swoje miejscowości, troski i radości Matce Bożej w słynącym szczególnymi łaskami i uzdrowieniami wizerunku.

Po uczcie duchowej wszyscy przeszli w orszaku prowadzonym przez kustosza Sanktuarium, a zarazem proboszcza ks. Zdzisława Balona i ks. Jarosława Łabędę do Domu Katolickiego im. ks. prałata Józefa Bylicy. Orszakowi przygrywała i przyśpiewywała kapela rodzinna Mirochnów, a w Domu Katolickim na przybyłych czekał stół biesiadny, by ucieszyć wszystkich wspólnym spotkaniem. Tego wieczoru radość i śpiew rozlegały się po całej okolicy.

A Matka Boża w cudownym wizerunku z „Niebieskiej Kaplicy” kościoła p.w. Narodzenia NMP radowała się razem ze wszystkimi, upraszając ogrom łask dla każdego.

Spotkanie zakończyło się piosenką „Zapada zmrok…..”, a kustosz sanktuarium zaprosił wszystkich uczestników na kolejne spotkanie. Zaproponował, by ta pielgrzymka wpisała się na stałe w kalendarz i by co roku w ostatnim dniu maja do stóp Pani Myślenickiej przyjeżdżały z całej okolicy gospodynie, podtrzymujące tradycje rodzinne i lokalne.

 Barbara Kalinowska