Gratka dla fanów Białej Gwiazdy

Gratka dla fanów Białej Gwiazdy
Fot. Bartek Ziółkowski

Rzadko zdarza się taka sytuacja żeby kibic w Polsce miał okazję w styczniu zobaczyć na boisku jakiś zespół ekstraklasowy, bo te przeważnie w tym okresie przebywają na zagranicznych obozach treningowych w Turcji, Hiszpanii albo na Cyprze. Taką niezwykłą okazję mieli wszyscy kibice Wisły Kraków

Wisła Kraków - Wisła Sandomierz 3:2 Imaz 17, Palcic 40, Buksa 64 - Kamiński 65, Poński 82Wisła: Chorążka (46 Broda) -  Palcic (46 Burliga), Wasilewski (46 Laskoś), Hoyo-Kowalski (46 Świątko), Grabowski (46 Pietrzak) - Morys (46 Chmiel), Plewka (46 Malik), Szot (46 Moskiewicz), Imaz (46 Kasia), Wojtkowski (46 Słomka) - Drzazga (46 Buksa) Wisła Kraków - Garbarnia Kraków 2:3Drzazga 9, Wojtkowski 80 - Serafin 45, Krykun 50, Wojcieszyński 66Wisła: Buchalik (46 Lis) - Palcic (46 Burliga), Wasilewski (46 Świątko), Hoyo-Kowalski (46 Laskoś), Korczyk (46 Pietrzak) - Błaszczykowski (46 Morys), Plewka (46 Basha), Szot (46 Moskiewicz), Guedes (72 Kasia), Słomka (46 Malik) - Drzazga (46 Kamil Wojtkowski)

W ciągu ostatnich kilkunastu dni nie wiadomo było czy Wisła w tym roku wyjedzie w ogóle za granicę i czy przystąpi na wiosnę do rozgrywek. Dzisiaj już wiemy, że najprawdopodobniej stanie się jedno i drugie, ale w tym czasie, gdy nie było to jeszcze pewne można było zobaczyć wiślaków w dwóch meczach sparingowych, które rozegrali na swoim boisku treningowym na Zarabiu.

Kibice mogli z bliska zobaczyć niedawnego debiutanta w reprezentacji kraju Rafała Pietrzaka, uczestnika Mistrzostw Świata i Europy Marcina Wasilewskiego czy też człowieka, który w polskiej piłce ma już chyba status legendy Kubę Błaszczykowskiego.

Wisła Kraków w sparingach z Wisłą Sandomierz i Garbarnią wystąpiła w składzie już mocno osłabionym z wiadomych względów w stosunku do tego jak kadra zespołu wyglądała w jesieni.Obok wyżej wymienionych doświadczonych piłkarzy oraz powracającego do Wisły Łukasza Burligi i takich ligowców jak Jesus Imaz czy Matej Palcic i Kamil Wojtkowski mogliśmy zobaczyć cały tabun juniorów, którzy stanowią zaplecze pierwszej drużyny.

Jak wypadły te sprawdziany z trzecioligową Wisłą Sandomierz i zamykającą tabelę pierwszej ligi Garbarnią? Przede wszystkim pokazały, że na wiosnę w ekstraklasie może być ciężko. I chociaż z dwóch pierwszych sparingów trudno wyciągać jakieś daleko idące wnioski, to zapewne sporo pracy w okresie przygotowawczym czekać będzie w krakowskiej drużynie zarówno tych młodych piłkarzy, którzy wejdą do podstawowego składu jak i tych starszych, którzy będą musieli pociągnąć ten zespół.

W meczu z Wisłą Sandomierz wart odnotowania jest występ wychowanka Orła Myślenice Sławomira Chmiela, który przebywał na boisku 45 minut. Wisła dzisiaj wyjeżdża na obóz do Turcji, a myślenickim kibicom pokaże się jeszcze 2 lutego w meczu z MKS Żilina.

Rafał Podmokły Rafał Podmokły Autor artykułu

Dziennikarz, meloman, biblioman, kolekcjoner, chodząca encyklopedia sportu. Podobnie jak dobrą książkę lub płytę, ceni sobie interesującą rozmowę (SPORT, KULTURA, WYWIAD, LUDZIE).