Gry retro i Muzeum Komputerów

Gry retro i Muzeum Komputerów

W miniony weekend w CSR. Kotłovnia na ul. Solidarności 8 odbył się festiwal gier retro. Obecnie organizatorzy zajmują się zbiórką starych konsol, które mogłyby pomóc stworzyć wystawę w Muzeum Retro Gier w CSR Kotłovnia.

Czym jest Festiwal Dawnych Komputerów i Gier? Jak mówią organizatorzy:

- Dla tych, którzy sami przygodę z komputerami rozpoczynali od Commodore 64, Amigi 500 czy też Atari 65XE będzie to sentymentalna

podróż do przeszłości, dla młodszych natomiast okazja do przekonania się jak wyglądały komputery kilkanaście-kilkadziesiąt lat temu. Na wydarzenie składa się w pełni interaktywna ekspozycja ok. 20 zabytków informatyki. Wszystkie urządzenia w pełni sprawne, przygotowane do korzystania (przede wszystkim grania!).

Muzeum Komputerów i Gier retro ma na celu ukazanie jak wyglądały komputery, konsole i gry pod koniec ubiegłego wieku. Dzięki stałej interaktywnej wystawie, dzieci mogą dowiedzieć się jak to kiedyś się grało, młodzież zrozumieć podstawy działania komputerów PC i historię rozwoju, a ich rodzice wkraczają w sentymentalną podróż do dzieciństwa.

W ramach wystawy zaprezentowane zostaną m.in.: Commodore 64 (International Karate, Boulder Dash, Pac man); Amiga 500 (Lotus, Frank, Sensible Soccer, Cannon Fodder); NES (Super Mario, Excitebike, Duck Tales); SNES (Smerfy, Donkey Kong Country, Fifa 96); Nintendo 64 (Super Mario 64, Tetrisphere, Mario Kart 64); Sega Master System II (Sonic, Park Jurajski); Sega Mega Drive (Lion King, Alladyn); PONG; Atari 2600 (Space Invaders, Pac man, Tank); Vectrex; Pegasus (Contra, Battle City). Do tego dochodzą komputery PC do grania po LAN-ie m.in. w Duke Nukem 3d, Dyna Blaster, Quake III arena itp. dostępne też codziennie w kafejce internetowej CSR Kotłovnia w tygodniu w godzinach 15.00 - 20.00 i soboty 10.00 - 20.00

Red