Halowy turniej drużyn samorządowych

Sport 27 marca 2018 Wydanie 12/2018
Halowy turniej drużyn samorządowych
Finaliści turnieju - cztery najlepsze drużyny z organizatorami i starostą Józefem Tomalem

Drużyna Uniwersytetu Ekonomicznego z Krakowa zwyciężyła w Halowym Turnieju Piłki Nożnej Drużyn Samorządowych o Puchar Starosty Myślenickiego Józefa Tomala. Turniej został zorganizowany, w hali widowiskowo-sportowej na Zarabiu i była to jego siedemnasta edycja

Drużyna z UEK startuje w nim regularnie od kilku lat. Tym razem zawodnicy Uniwersytetu byli najlepsi spośród 10 innych drużyn.

W finałowym meczu wygrali z KP PSP Myślenice 0:3. Drugą lokatę zajęła reprezentacja Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Myślenic, która została nagrodzona pucharem wicestarosty myślenickiego. A trzecie miejsce przypadło gościom - wieloletniemu Partnerowi Powiatu Myślenickiego - Starostwu Powiatowemu w Bełchatowie - uhonorowanemu pucharem dyrektora MOS Myślenice. Zaraz za podium znalazła się reprezentacja Urzędu Miasta i Gminy Myślenice.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Zbigniew Suski ze Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. Tytuł króla strzelców uzyskał Daniel Bukalski z UEK, który do bramki przeciwników trafił 15 razy.

Z kolei najlepszym bramkarzem wybrano Łukasza Słowika z KP PSP Myślenice.

Turniej rozgrywany jest systemem grupowym, w którym każda drużyna gra z każdą. Następnie zwycięzcy fazy grupowej rozegrali ze sobą mecz finałowy o pierwsze miejsce, a drużyny które w swoich grupach zajęły drugą lokatę walczyły o trzecie miejsce.

W turnieju zagrały reprezentacje: Starostwa Powiatowego w Myślenicach - gospodarza turnieju, Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Państwowej Straży Pożarnej w Myślenicach, Starostwa Powiatowego w Bełchatowie, Urzędu Miasta i Gminy Myślenice, Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie, Gminy Siepraw, Gminy Jordanów, KP Policji Myślenice, Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

W zawodach zorganizowanych i sfinansowanych przez Starostwo Powiatowe w Myślenicach przy współudziale Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Myślenicach wzięło udział ok. 120 zawodników, rozegrano 22 spotkania. Cztery pierwsze drużyny otrzymały puchary, dyplomy, a wyróżnieni zawodnicy statuetki i dyplomy indywidualne. Nagrody wręczyli starosta Józef Tomal oraz wicestarosta bełchatowski Grzegorz Gryczka.