Handlarze narkotyków zatrzymani

Region 10 kwietnia 2018 Wydanie 13/2018
Handlarze narkotyków zatrzymani

Funkcjonariusze CBŚP zatrzymali siedem osób podejrzanych o handel i obrót znacznymi ilościami narkotyków. W czwartek 5 kwietnia jednocześnie weszli do domów i mieszkań w Krakowie oraz w Myślenicach

Policjanci CBŚP zatrzymali 7 osób podejrzanych o handel i obrót znacznymi ilościami środków odurzających i psychotropowych. To wynik obławy jaka w czwartek 5 kwietnia została zorganizowana w Krakowie i okolicach w tym w Myślenicach.

Jak podało Centralne Biuro Śledcze Policji, w akcji na terenie Krakowa i Myślenic brało udział około 60 funkcjonariuszy. Przeszukali kilkanaście mieszkań. - U zatrzymanych znaleziono różne ilości narkotyków: od stu gramów, do dziewięciu kilogramów - powiedział Krzysztof Dratwa z Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

Podejrzani to mężczyźni w wieku od 20 do 30 lat. Część była już karana za przestępstwa narkotykowe. Wszyscy usłyszeli zarzuty dotyczące naruszenia przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, to jest obrotu narkotykami na szeroką skalę. Za wprowadzenie do obrotu znacznych ilości narkotyków grozi kara od dwóch do dwunastu lat więzienia.

Zatrzymania to wynik śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Krakowie. Podczas działań policjanci zabezpieczyli marihuanę oraz pieniądze na poczet przyszłych kar.