HEY, BLUE CAFE i GOLEC ORKIESTRA

8 maja 2008 Wydanie 16/2008
HEY, BLUE CAFE i GOLEC ORKIESTRA
HEY, BLUE CAFE i GOLEC ORKIESTRA wystąpią na tegorocznych Dniach Myślenic

To gwiazdy, które zagrają podczas tegorocznych Dni Myślenic w dniach 27, 28 i 29 czerwca. To jednak nie wszystko – w planie jest także relacja z finału Mistrzostw Europy w piłce nożnej na ogromnym telebimie.

Od kilku tygodni na lokalnych forach internetowych toczy się debata na temat gwiazd mających wystąpić na tegorocznych Dniach Myślenic. Jako pierwsi podajemy oficjalny skład muzyków, którzy w czerwcu zagrają na naszej estradzie. Trzydniowe granie rozpocznie zespół Hey, czyli rock w wykonaniu Kasi Nosowskiej. Przez 16 lat istnienia zespół wydał 9 płyt, a podczas tegorocznej gali wręczenia Fryderyków został nagrodzony za album „Hey MTV Unplugged” w kategorii rock/metal.

- Tradycyjnie święto naszego miasta dzielimy na trzy bloki tematyczne. Dla tych, którzy lubują się w rocku proponujemy repertuar zespołu Hey, to nasz piątkowy typ – mówi Piotr Szewczyk z biura strategii, rozwoju i promocji miasta.

Sobotni wieczór należeć będzie do formacji Blue Cafe działającej na polskim rynku fonograficznym od ośmiu lat. Wśród większości osób nazwa kojarzy się z charakterystycznym wokalem Tatiany Okupnik, która w krajowych eliminacjach do Eurowizji w 2002 roku śpiewała „You May Be In Love”. Piosenka ta szybko stała się ogólnopolskim hitem i obok „Do nieba, do piekła” została wizytówką zespołu. Od początku 2006 jej miejsce zajęła Dominika Gawęda i obecnie najbardziej znanym utworem zespołu jest singiel „Czas nie będzie czekał” z płyty „Four Seasons”.

- Blue-Cafe w lutym rozpoczęło promocję najnowszej płyty i w tej chwili są wszędzie. Liczymy na to, że ten zespół przyciągnie także ludzi spoza miasta – wybiega w przyszłość Piotr Szewczyk. Jednak największe szanse na przebicie ubiegłorocznego rekordu (według szacunków Straży Miejskiej na Zarabiu podczas koncertu Bajmu bawiło się około 30 tys. osób) mają bracia Paweł i Łukasz Golcowie. Golec Orkiestra mieszając stylistykę jazzowo-bluesową z motywami góralskimi i świetnym kontaktem z publicznością, potrafi wciągnąć do śpiewania „Pędzą konie”, „Crazy is my life”, czy „Ściernisco” nawet najbardziej opornych.

A po Golcach finał Euro 2008?

W planach organizatorów jest także przeprowadzenie relacji z finału Mistrzostw Europy w piłce nożnej. - Mecz rozpoczyna się kilkanaście minut po zakończeniu koncertu braci Golec i wpadliśmy na pomysł, aby dać myśleniczanom okazję do wspólnego oglądania finałowego spotkania – tłumaczy Piotr Szewczyk.

Na Zarabiu miałby stanąć ogromny telebim na którym tysiące mieszkańców mogłoby oglądać zmagania sportowców. - Staramy się, szukamy sponsora i mamy nadzieję, że nam się to uda, jednak na razie to sfera planów i nie chce niczego przesądzać - po chwili dodaje Szewczyk.

Sfera planów obejmuje także cały szereg imprez towarzyszących. Dodatkowo gmina złożyła do Komisji Europejskiej wniosek o stworzenie Festiwalu Miast Współpracujących z Myślenicami, tak aby mogły one zaprezentować swój dorobek kulturalny, naukowy i gospodarczy.

Rozpiska koncertów głównych gwiazd Dni Myślenic 2008 to jednak nie koniec atrakcji. Do harmonogramu imprez mogą wpisać się lokalne zespoły, grupy taneczne i artyści, którzy chcą zaprezentować się przed własną publicznością.

- Za występ nie płacimy. To forum kultury lokalnej na której można się pokazać, wystąpić na profesjonalnej scenie, ale zachęcam artystów, aby zaprezentować się podczas święta miasta – tłumaczy Piotr Szewczyk.

Wszystkiego rodzaju dema i materiały promocyjne można składać w biurze strategii, rozwoju i promocji miasta. Okazją do tego, aby zagrać support przed jedną z gwiazd Dni Myślenic jest udział w majowym Przeglądzie Amatorskich Zespołów Muzycznych, który odbędzie się 29 maja w MOKiS. Laureat przeglądu w ramach nagrody otrzymuje możliwość zaprezentowania swojej twórczości przed jednym z głównych występów.

p.jag