II Biesiada w Głogoczowie

II Biesiada w Głogoczowie
Podczas głogoczowskiej biesiady na scenie wystąpiły zespoły regionalne Fot. Fot. M. Gaczyńska

W niedzielę odbyła się druga edycja biesiady w Głogoczowie, którą zorganizowano przy Zespole Placówek Oświatowych. Dochód ze sprzedaży poczęstunku zostanie przeznaczony na remont jadalni w tamtejszej szkole.

Wydarzenie zorganizowano już po raz drugi i nie ostatni. Burmistrz Jarosław Szlachetka w krótkim wystąpieniu zaznaczył, że w przyszłym roku urząd znów postara się wesprzeć organizacyjnie to przedsięwzięcie, ponieważ cieszy się ono popularnością. Dzieci z tamtejszej szkoły wraz z rodzicami i nauczycielami przygotowały poczęstunek zarówno słony, jak i słodki, a także rozmaite napoje. Oprócz tego na przybyłych mieszkańców i gości czekało mnóstwo atrakcji. Program był urozmaicony, a na scenie wystapiło kilka pokoleń artystów, poczynając od tych najmłodszych, po starszych. Gościem specjalnym była uczestniczka The Voice Kids Karolina Szczurowska.

Dla dzieci przygotowano: dmuchany zamek, kącik małego artysty, pokaz strażacki, możliwość malowania twarzy, a dla dziewczynek czesanie z kolorowaniem włosów. W szkole przygotowano fotobudkę. Dorośli mogli skorzystać z mierzenia ciśnienia i poziomu cukru. Odbył się również pokaz udzielania pierwszej pomocy przez Myślenicką Grupę Poszukiwawczo-Ratowniczą z Psami i Maltańską Służbę Medyczną. Przy szkole czekało kilka zabytkowych samochodów z kolekcji Franciszka Wołka, którymi można było się udać na przejażdżkę. Nie mogło zabraknąć loterii fantowej z wyjątkowumi nagrodami.

Wydarzenie było sponsorowane przez przedsiębiorców z Głogoczowa, Myślenic, Krakowa i okolic. Wszystko z myślą o najmłodszych i ich potrzebach.

 

Maria Gaczyńska Maria Gaczyńska Autor artykułu

Dziennikarka, interesuje się głównie sprawami społeczno-politycznymi miasta i regionu