Ile zebrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy?

Ile zebrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy?
Fot. Piotr Jagniewski

136 009,70 zł to ostateczna kwota jaką udało się zebrać podczas 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Myślenicach

Liczenie pieniędzy po styczniowym finale trwało do końca lutego. W całym kraju funkcjonowały 1694 sztaby i 76 poza Polską. Łącznie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała ponad 126 mln zł bijąc ubiegłoroczny rekord o 21 mln.

Nazajutrz po finale WOŚP w Myślenicach podawaliśmy, że lokalny sztab zebrał ponad 133 tys. zł. Na ostateczną sumę składają się nie tylko pieniądze wrzucone do puszek, ale również te pochodzące z przelewów, akcji SMS-owych i zebrane podczas internetowych aukcji. Po podliczeniu ich wszystkich okazało się, że zebrana przez myśleniczan kwota jest większa o 3 tys. zł i wynosi 136 009,70 zł.

- Jeszcze raz bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za tak ogromną hojność, wolontariuszom za ciężką pracę, współorganizatorom i sponsorom za ogromną pomoc i wkład oraz mediom za piękne relacje. Bez Was wszystkich nie mielibyśmy szans. Dziękujemy za zaufanie. Gramy do końca świata i jeden dzień dłużej. Do zobaczenia za rok! - mówi Aleksandra Papierz z myślenickiego sztabu WOŚP.

Podczas 26. finału WOŚP na ulice całego kraju wyszło 120 tys. wolontariuszy, natomiast sztab w Myślenicach liczył ich 170. Wszystkich łączył jeden cel - zbiórka pieniędzy na wyrównanie szans leczenia noworodków na podstawowych oddziałach neonatologicznych poprzez doposażenie ich w specjalistyczny sprzęt ratujący życie i zdrowie dzieci. Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na zakup stanowisk do resuscytacji noworodków, nowoczesne inkubatory, aparaty do nieinwazyjnego wspomagania oddychania, pompy infuzyjne, a także sprzęt diagnostyczny, jak chociażby specjalistyczne aparaty USG czy pulsoksymetry.

Piotr Jagniewski Piotr Jagniewski Autor artykułu

Reporter, redaktor, fotograf. Lubi dobrze opowiedziane historie i ludzi z pasją, którzy potrafią się nimi dzielić. Od 2014 roku pełni funkcję redaktora naczelnego. (REPORTAŻ, WYWIAD, WYDARZENIA, LUDZIE, SAMORZĄD)