Imponujący finisz Dalinu

Sport 11 czerwca 2019 Wydanie 21/2019
Imponujący finisz Dalinu

Oczywiście, ten wynik niewiele już zmieni w tabeli. Dalin niezależnie od tego jak zagrają inne drużyny ani nie awansuje na pozycję lidera ani nie spadnie na trzecie miejsce.

Takie mecze jak niedzielny w Wieliczce u każdego kibica Dalinu rodzi jednak pytanie „nie można było tak grać dwa miesiące temu?” Górnik Wieliczka to wprawdzie w tym sezonie żaden potentat ale właśnie tracąc punkty z takimi zespołami i to na własnym boisku Dalin zaprzepaścił szanse na wygranie rozgrywek i baraże o trzecią ligę.

W niedzielę szczególnie w drugiej połowie pokazał dlaczego przed startem sezonu uchodził za jednego z faworytów, a może nawet głównego faworyta sezonu 2018/19. Oby to zwycięstwo poniosło zespół z Myślenic do wygranej w ostatniej kolejce 15 czerwca z Wiślanką Grabie, bo warto jakimś mocnym akcentem zakończyć sezon nawet jeśli suma sumarum nie przyniósł on upragnionego awansu. Oby również stanowiło zapowiedź lepszego następnego sezonu w którym Dalin swojej szansy już nie zaprzepaści. Warty odnotowania jest również fakt, że strzelec kolejnego hattricka Michał Górecki ma już 24 gole w swoim dorobku i jest bliski zdobycia tytułu króla strzelców ligi.

Górnik Wieliczka – Dalin Myślenice 2:6(1:1)

Bramki : Kozik 14’,Nowak 65’ – M.Górecki 30’,62’,85’, Ciesielski 49’, Pilch 80’, Kałat 90

Dalin: Szuba( 88’Oskwarek) – Tokarz, Kowalski(62’Pilch), Senderski, Rusek(68’Żółkoś)- Kawula,Wojtan, K.Moskal(46 Ciesielski), Kałat, J.Górecki- M.Górecki

Zółte kartki : Makówka(Górnik) – Kawula(Dalin)

Sedziowała :Agnieszka Olesiak(Limanowa)