Inauguracja bez punktów

Sport 27 sierpnia 2019 Wydanie 31/2019
Inauguracja bez punktów

Respekt Myślenice rozpoczął swój drugi sezon w I lidze od meczu wyjazdowego z Czwórką Radom. Wiele na to wskazuje, naprawdę wiele, że całe rozgrywki mogą wyglądać jak właśnie te zawody. Było w nich wiele walki, czasem bardzo brutalnej.

By sprawa była jasna, nie mam nic przeciwko walce, nawet w wydaniu kobiet. To w końcu futbol. Tyle, że za tą zaciętością stoją panowie z PZPN, którzy przygotowali reformę rozgrywek, która z obu grup I ligi wykluczy w sumie 14 drużyn. I to już nie ma nic wspólnego ze sportową rywalizacją, skoro na starcie wiesz, że jedna drużyna awansuje, cztery kolejne się utrzymają, a reszta - won do II ligi.

Więc zespoły już na starcie „gryzą trawę”, a że Czwórka ma zespół silniejszy fizycznie od Respektu, to wygrała mecz 2:0 (0:0). W ekipie z Myślenic zadebiutowały dwie zawodniczki z Football Success Academy Kraków (Mucha, Duszyk) oraz Śmietana (Rysy Bukowina Tatrzańska).

Myśleniczanki grały w składzie: Socha - Stojeba (85’ Śmietana), Karolina Topa, N. Topa, M. Topa (5’ Bobowska), Duszyk (80’ Kuchta), Węglarz, Mucha (55’ Rypel), Kamila Topa, Dziadkowiec, Jurka.

Paweł Panuś