Inga Malina – w oczekiwaniu na kolejny tomik

Inga Malina – w oczekiwaniu na kolejny tomik
Fot. Rafał Podmokły

Od jej debiutanckiego tomiku „ZaklinaNIE, PrzeklinaNIE ” minęło 14 lat. Salon Poezji w MOKiS, którego bohaterką była Inga Malina pokazał jednak, że od tego czasu artystka nie próżnowała i ma już materiał na następne tomiki

Inga Malina jest rodowitą myśleniczanką i absolwentką Filologii Polskiej UJ. Była wśród założycieli grupy poetyckiej Tilia, a jej wiersze ukazywały się na portalu Sztukpuk, w Gazecie Myślenickiej, Nihil novi oraz Futurum.

Trudno uwierzyć, że od jej debiutanckiego tomiku „ZaklinaNIE, PrzeklinaNIE ” minęło już 14 lat, a pojedyncze wiersze Ingi mogliśmy czytać jedynie w wydawnictwach zbiorczych Tilii. Salon Poezji w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu którego bohaterką była tym razem Inga pokazał jednak, że artystka w tym czasie nie próżnowała i ma już materiał na następne tomiki.

Spotkanie jakie miało miejsce 12 stycznia to była także okazja do poznania samej autorki, jej literackich inspiracji, życiowych przemyśleń, zainteresowań i fascynacji. Okazało się że pobrzmiewające w jej wierszach echa Zbigniewa Herberta nie są przypadkowe, bo to jej ulubiony poeta, który stał się nawet tematem jej pracy magisterskiej. Dowiedzieliśmy się również o tym jaki wpływ na twórczość Ingi ma jej zainteresowanie malarstwem oraz rozmowy z ludźmi.

Zainteresowania Ingi Maliny obejmują również muzykę filmową, kryminały i książki biograficzne, czego mogliśmy się dowiedzieć z konwersacji jaką autorka prowadziła z Piotrem Szewczykiem. Samą twórczość Ingi zaś przybliżyli recytujący tego wieczora jej wiersze członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku, aktorzy teatru im. ks. Karola Wojtyły oraz Teatru w Stodole, a o oprawę muzyczną zadbali uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia prowadzeni przez Aurelię Bogacką-Prokocką. Nad przebiegiem spotkania czuwała, podobnie jak na poprzednim wieczorze poetyckim, Dorota Ruśkowska.

Rafał Podmokły Rafał Podmokły Autor artykułu

Dziennikarz, meloman, biblioman, kolekcjoner, chodząca encyklopedia sportu. Podobnie jak dobrą książkę lub płytę, ceni sobie interesującą rozmowę (SPORT, KULTURA, WYWIAD, LUDZIE).