Integracja przez wspólną zabawę

Integracja przez wspólną zabawę
Integracja przez wspólną zabawę

 

Przy Banderozie odbyło się XVIII Myślenickie Spotkanie Integracyjne osób niepełnosprawnych. Ta powiatowa impreza, organizowana od roku 2000, cieszy się ogromnym powodzeniem, jest bardzo oczekiwana i zawsze pozostawia jak najlepsze wspomnienia

Program imprezy był jak zwykle bardzo bogaty. Złożyły się na niego występy na piknikowej scenie, wystawa prac i wyrobów rękodzielniczych połączona z kiermaszem, przejażdżki konne zapewnione przez Szkołę Jazdy Konnej Hucuł Renaty i Kazimierza Gurbiszów oraz przejażdżki zabytkowymi samochodami zorganizowane przez Motosport Myślenice. Jak poinformował po imprezie prezes honorowy Motosportu Stanisław Skałka, ogółem 11 zabytkowych pojazdów przewiozło ok. 450 osób, co już samo świadczy o skali i rozmachu imprezy. Był też oczywiście poczęstunek z grilla i kuchni polowej oraz na zakończenie zabawa taneczna przy akompaniamencie Handicapu pod kierownictwem Roberta Piątkowskiego. XVIII Spotkania otworzył wicestarosta Tomasz Suś, a całość prowadził Zbigniew Morawski z Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu.

 

Na piknikowej scenie wystąpili: Zespół Muzyczny Handicap z Warsztatów Terapii Zajęciowej z Harbutowic, indywidualni wokaliści z WTZ, Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Gminy Myślenice oraz z Lubnia, a mix przebojów zabawnie przedstawił Środowiskowy Dom Samopomocy z Sułkowic. Równolegle z występami na estradzie, przeprowadzone zostały: konkurs rysunkowy, miniturnieje sportowe i gry (m.in. w kręgle, minikoszykówka), konkurs kalamburów. Trwały przejażdżki konne i automobilowe, a także pokaz sprzętu strażackiego przygotowany przez Komendę Powiatową PSP w Myślenicach. O bezpieczeństwo bawiących się zadbali strażacy oraz Maltańska Służba Medyczna, a finansowo i rzeczowo wsparli wierni sponsorzy. 

Organizatorami spotkań są: Starostwo Powiatowe, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Domy Pomocy Społecznej powiatu myślenickiego, Środowiskowy Dom Samopomocy w Sułkowicach i Lubniu, a także Warsztaty Terapii Zajęciowej z Harbutowic, Myślenic i Dobczyc, a przebieg zabawy wspierają wolontariusze ze stowarzyszeń działających na rzecz osób niepełnosprawnych w Krzczonowie, Krzywaczce, Myślenicach, Stróży, i Sułkowicach.

Ryszard Sobkowicz Ryszard Sobkowicz Autor artykułu

Nauczyciel i reporter, który ostatnie 25 lat poświęcił na relacjonowanie życia lokalnych społeczności - szczególnie funkcjonowania Ochotniczych Straży Pożarnych. (HISTORIA, WYDARZENIA, SAMORZĄD, KULTURA)