Inwestycje drogowe powiatu

Inwestycje drogowe powiatu
Most na Zarabie po modernizacji Fot. Ryszard Sobkowicz

Najpoważniejszą inwestycją drogową powiatu jest obecnie przebudowa ulic między Rondem Nawary i Rondem Kaczyńskiego.

Droga powiatowa jest modernizowana w ciągu ulic Piłsudskiego i Zdrojowej. Przebudowane zostaną dwa mosty na Rabie – w ul. Piłsudskiego (już przejezdny) i osieczański, w wyniku czego uzyskają one klasę B, czyli nośność 40 ton (obecnie jest 15 ton). Będą wymienione barieroporęcze, powstaną nowe chodniki i oświetlenie mostu przy ul. Piłsudskiego. Na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego, Zdrojowej, Parkowej i Zamkowej powstanie nowe rondo – wyjaśnia Jerzy Grabowski, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych.

Prace trwają. Powstał już nowy chodnik od centrum Zarabia do Osieczan. Na dwóch odcinkach, przy których płyną potoki – (ul. Szkolna na Zarabiu i granica Osieczan) położne zostały głębokie korytka wzmacniające brzeg. Na całej nawierzchni drogi zostanie położona nowa nakładka asfaltowa. Od Raby przy moście osieczańskim w kierunku Osieczan poprowadzona zostanie ścieżka rowerowa, która połączy się z istniejącą ścieżką gminną wzdłuż rzeki. Przebudowany zostanie również odcinek między mostem osieczańskim a Rondem Kaczyńskiego wraz z modernizacją skrzyżowania prowadzącego do strefy przemysłowej i boiska KS Orzeł.

Jak informuje Jerzy Grabowski, koszt inwestycji wyniesie 10,5 mln zł, z czego 6,2 mln zł pozyskane zostały ze środków europejskich, resztę pokrywa budżet powiatu. Zadanie realizowane jest systemem zaprojektuj i wybuduj.

Ryszard Sobkowicz Ryszard Sobkowicz Autor artykułu

Nauczyciel i reporter, który ostatnie 25 lat poświęcił na relacjonowanie życia lokalnych społeczności - szczególnie funkcjonowania Ochotniczych Straży Pożarnych. (HISTORIA, WYDARZENIA, SAMORZĄD, KULTURA)