Jak zostać lokalnym liderem?

Miasto 5 czerwca 2018 Wydanie 19/2018
Jak zostać lokalnym liderem?

W Myślenicach rusza Szkoła Liderów i Liderek Społecznych MOWES. Czym jest, kto może się do niej zapisać i co daje udział w kursach pytamy Agnieszkę Węgrzyn z Fundacji Biuro Inicjatyw Społecznych

 

Czym jest szkoła liderów?

To cykl działań realizowanych w Myślenicach od czerwca do listopada obejmujący trzy dwudniowe spotkania warsztatowe, trzydniową wizytę studyjną, indywidualne spotkania z opiekunem grupy, przygotowanie i przeprowadzenie lokalnego przedsięwzięcia, ze wsparciem w kwocie do 1000 zł. Spotkania będą miały charakter warsztatowy, oparty o aktywność uczestników.

Kto może wziąć w nim udział?

Osoby, które chcą działać na rzecz ludzi w swojej okolicy, ale jeszcze nie wiedzą jak się do tego zabrać lub już działają aktywnie w swoich społecznościach i chciałyby nabrać „wiatru w żagle” oraz zdobyć nowe inspiracje. Czekamy na 2-3 osobowe grupy.

Co daje udział w takim szkoleniu?

Szkoła pomoże uczestnikom zorganizować m.in. wspólne działanie z grupą znajomych lub sąsiadów, dowiedzieć się jak angażować innych mieszkańców i mobilizować do aktywności, odkryć potencjały ludzi i okolicy, nauczyć się skuteczniej organizować współpracę grupy, przygotować się do współpracy z ważnymi w okolicy partnerami np. urzędami, przedsiębiorcami

Ile to kosztuje?

Udział w Szkole Liderów i Liderek Społecznych jest bezpłatny. Zgłoszenia są przyjmowane do 15 czerwca za pomocą formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie www.bis-krakow.pl/formularz-szkola-liderow.