KWW Jarosława Szlachetki

Jan Mastela wygrał turniej Bajorka

Sport 7 listopada 2017 Wydanie 39/2017

Zawodnik Dalinu Myślenice zwyciężył w Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym im. Władysława Bajorka w Krakowie

W zawodach uczestniczyło 232 zawodników z 27 klubów oraz reprezentacja Białorusi, którzy rywalizowali na pięciu matach. Dalin reprezentowali: Adrian Poradzisz i Jan Mastela w grupie młodzików oraz Jakub Miska w grupie kadetów.

Poziom sportowy turnieju był wysoki - oprócz kilkunastu aktualnych medalistów mistrzostw Polski, w zawodach uczestniczyli reprezentanci Białorusi, którzy odnieśli zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej. Podobnie jak w ubiegłym roku organizatorzy położyli duży nacisk na oprawę wizualną zawodów częściowo wzorowaną na galach MMA.

Złoty medal wywalczył ubiegłoroczny brązowy medalista Jan Mastela w kat. do 73 kg, który pokonał czterech przeciwników. W finale stoczył zaciętą walkę z Adamem Szewczakiem z Chełma, wygrywając na punkty 8:6.