Janek Mastela z biletem na mistrzostwa Europy

Janek Mastela z biletem na mistrzostwa Europy
Janek Mastela (drugi z prawej) obok swojego szkoleniowca Ryszarda Szpakiewicza Fot. R. Szpakiewicz

Puchar Polski Kadetów w sumo jaki odbył się w Gorzowie Wielkopolskim był ostatnim turniejem, na którym zawodnicy zdobywali punkty rankingowe do wyjazdu na Mistrzostwa Europy na Węgrzech.

Do punktacji liczą się tylko pozycje medalowe, więc poziom był wysoki i rywalizacja bardzo zacięta. Ze względu na ograniczone możliwości finansowe, oraz brak szansy na awans pozostałych naszych zawodników Klub Sportowy Dalin reprezentował tylko Jan Mastela, który walczył w kat. do 85 kg i w kategorii open. Janek spisał się bardzo dobrze zdobywając złoty medal w swojej kategorii wagowej zapewniając sobie tym samym udział w Mistrzostwach Europy.

W trakcie turnieju wygrał sześć walk a w finale pokonał Sławomira Ochała z Lubziny. W kategorii open nie poradził sobie ze znacznie cięższymi przeciwnikami i zajął siódme miejsce. Janek był jednym z czterech reprezentantów Małopolski, którzy walczyli o awans. Oprócz niego na Węgry pojadą również Jan Grabowski i Dariusz Korczyński z Krakowa, którzy także zajęli pierwsze miejsca w Pucharze Polski.

W połowie nadchodzącego tygodnia Zarząd Polskiego Związku Sumo zatwierdzi skład reprezentacji. Dużą szansę na awans ma również Krzysztof Szpakiewicz, który rywalizuje z Mateuszem Pieszakiem mającym identyczną liczbę punktów rankingowych w grupie juniorów. Trener Kadry Narodowej - Marek Konieczny w kategorii do 60 kg wytypował naszego zawodnika, ponieważ w ubiegłym roku wywalczył tytuł Mistrza Europy

Rafał Podmokły Rafał Podmokły Autor artykułu

Dziennikarz, meloman, biblioman, kolekcjoner, chodząca encyklopedia sportu. Podobnie jak dobrą książkę lub płytę, ceni sobie interesującą rozmowę (SPORT, KULTURA, WYWIAD, LUDZIE).