Jechał lewą stroną z trzema promilami

Miasto 27 lutego 2018 Wydanie 8/2018
Jechał lewą stroną z trzema promilami

W poniedziałkowy poranek 19 lutego patrol zauważył dziwnie jadący samochód jedną z myślenickich ulic. Szybko podjęta decyzja o przeprowadzeniu kontroli kierowcy okazała się słuszna. Mężczyzna, który prowadził pojazd wydmuchał niemal 3 promile

Patrolujących ulicę Jordana w Myślenicach dzielnicowego oraz strażnika miejskiego uwagę przykuł samochód, który poruszał się niestandardowo. Jeden z zakrętów pokonał jak gdyby poruszał się ulicami Londynu, a nie Myślenic - lewym pasem. Brytyjski styl jazdy kierowcy był przyczyną natychmiastowej kontroli funkcjonariuszy. Już na pierwszy rzut oka można było dostrzec, że to nie długi pobyt na wyspach, a alkohol był przyczyną takiej jazdy.

Pomimo tego zatrzymany 49-latek próbował jeszcze zmylić kontrolujących tłumacząc swój stan zmęczeniem po nocnej zmianie. Choć pora dnia faktycznie mogła wskazywać, że wracał do domu po ,,nocce” to stan trzeźwości już nie. Mężczyzna wydmuchał niemal 3 promile. Jego prawo jazdy zostało zatrzymane. Ponadto za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara grzywny lub pozbawienia wolności do lat 2.