Jechali pod prąd na Zakopiance... dla zabawy

Jechali pod prąd na Zakopiance... dla zabawy
Klatki z filmu zamieszczonego w internecie. Na pierwszej widać, jak samochód wjeżdża pod prąd, a nas

Śmiertelnie niebezpieczną zabawę urządziło sobie czterech młodych mężczyzn, którzy postanowili przejechać Zakopiankę pod prąd - wprost pod jadące z naprzeciwka samochody. Film z szaleńczej jazdy umieścili w Internecie

W jednym z popularnych portali społecznościowych, mieszkaniec jednej z miejscowości gminy Myślenice zamieścił film na którym widać, jak samochód jadący Zakopianką zawraca w okolicach Krzyszkowic i ponownie wjeżdża na drogę - tym razem kierując się pod prąd. Chwilę później pędzi kilkaset metrów w kierunku restauracji MC Donald’s w Jaworniku. Na filmie nie widać twarzy mężczyzn, ale za to słychać głosy. Oprócz kierowcy w samochodzie siedziało trzech 19-latków.

„Jedziemy na kamikadze i ch... haha”, „Jedziesz TIR-a”, „O masakra! O ja p…!”, „Co za debil, prawie żeśmy na czołowe poszli” – podczas, gdy samochód pędził pod prąd, krzyczeli siedzący w nim mężczyźni. Prowadzone przez 22-latka audi A3 minęło dwa samochody jadące z naprzeciwka. Po dojechaniu na parking przy restauracji MC Donald’s w Jaworniku, jeden z mężczyzn pyta znajomych: „Widzieliście to? Prawie, żeśmy na czołowe poszli. Jechały dwa auta, lewym pasem, a my prawym” - chwali się. Film w internecie obejrzano ponad 75 tys. razy. Zobaczyli go również policjanci, którzy dotarli do autorów kilka dni później.

- Dziękuję internautom za szybką reakcję i zgłoszenie problemu. To między innymi dzięki ich zaangażowaniu udało się ustalić dane tych młodych ludzi – mówi Szymon Sala, rzecznik prasowy myślenickiej policji. Zatrzymani zostali kierowca audi oraz jeden z pasażerów. - Prowadzący samochód usłyszał karny zarzut umyślnego sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Grozi za to kara pozbawienia wolności od roku do 8 lat. Przyznał się do winy i wyjaśnił okoliczności zdarzenia – dodaje Szymon Sala. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Wydano postanowienie o zastosowaniu do czasu rozprawy sądowej środka zapobiegawczego w postaci poręczenia majątkowego. Postępowanie w tej sprawie nadzorowała Prokuratura Rejonowa w Myślenicach.

 

Piotr Jagniewski Piotr Jagniewski Autor artykułu

Reporter, redaktor, fotograf. Lubi dobrze opowiedziane historie i ludzi z pasją, którzy potrafią się nimi dzielić. Od 2014 roku pełni funkcję redaktora naczelnego. (REPORTAŻ, WYWIAD, WYDARZENIA, LUDZIE, SAMORZĄD)