„Jedynka” jak walec drogowy

Imponująco rozpoczęli ten sezon juniorzy UKS Jedynka, a właściwie już Stowarzyszenie UMKS Jedynka. Drugi rok grania na szczeblu ligowym w kategorii juniorów starszych zainaugurowali meczem z Piastem Skawina

Stowarzyszenie UMKS Jedynka Myślenice – MTS Piast Skawina 36:16(20:7)
Jedynka: Ajchler, Piwowarczyk, Kurowski – Bieniek, Kromka 1, Przała 2, Koloch 3, Skałka 11, Wykrętowicz 2, K.Bała 9,Wiechniak 4, Bujas 1, Dziadkowiec 1, Suder, Łatas 2.

Dla gości było to bardzo bolesne zderzenie z myśleniczaninami. Jeszcze rok temu mocno osłabieni odejściem kilku bardzo ważnych zawodników handballisci „Jedynki” z trudem nawiązywali walkę z rywalami tej klasie rozgrywkowej, ale dzisiaj już zdecydowanie bardziej okrzepli w bojach będą zapewne twardym orzechem do zgryzienia dla każdego rywala w grupie.

Zespół, który zobaczyliśmy w niedzielne południe to w praktyce siedmiu zawodników, którzy mają za sobą pełny sezon grania jako juniorzy starsi oraz niemal tyle samo dublerów, którzy rekrutują się z zespołu juniorów młodszych. Już w tym pierwszym meczu widać było kto w tym roku będzie stanowił o sile myśleniczan – środkowy rozgrywający Marcin Skałka i nominalny skrzydłowy Kacper Bała, przynajmniej do czasu powrotu do zdrowia Szymona Roga. Obaj razem zdobyli 20 z 36 bramek dla Jedynki i obaj w równym stopniu byli kreatorami gry jak i egzekutorami.

Błędem byłoby jednak stwierdzenie, że tylko na nich opierała się gra, bo przecież łupem bramkowym dzieliło się aż 10 zawodników czyli niemal wszyscy zawodnicy z pola, a szczególnie wejścia Wiktora Wiechniaka i Olka Łatasa mogły się podobać. Ten drugi to czołowy przedstawiciel tej „jeszcze młodszej generacji” szczypiornistów Jedynki.

Jaki przebieg miał ten mecz? Dosyć szybko Jedynka odskoczyła Piastowi na kilka bramek i od 20 minuty widać było, że tylko rozmiary zwycięstwa stanowią zagadkę. Przez większość drugiej połowy prowadzenie wahało się między 16-17 bramkami, a szczytowy moment osiągnęło dokładnie w ostatniej minucie meczu. Po takim spotkaniu z niecierpliwością będziemy czekać na następny mecz podopiecznych Władysława Piątkowskiego, a ten już 7 października o godz. 11.00 z UKS Wiertmet Libusza w hali widowiskowej na Zarabiu.

Terminarz rundy zasadniczej: 23.09 – MTS Piast Skawina (dom) 30.09 – Mosir Bochnia (wyjazd), 7.10 – UKS Wiertmet Libusza (dom), 14.10- SKS Kusy Kraków (wyjazd), 21.10 – PM MPEC Tarnów (dom)28.10- UKS Krakowiak 85 Kraków (wyjazd), 4.11- MKS Olimpia Beskid Nowy Sącz (dom), 11.11- MTS Piast Skawina (wyjazd), 18.11- Mosir Bochnia (dom), 2.12- UKS Wiertmet Libusza (wyjazd), 9.12- SKS Kusy Kraków (dom),16.12- PM MPEC Tarnów (wyjazd), 6.01 - UKS Krakowiak 85 Kraków (dom), 13.01- MKS Olimpia Beskid Nowy Sącz (wyjazd).