Dorota Ruśkowska: Jestem po to, aby was wysłuchać

Dorota Ruśkowska: Jestem po to, aby was wysłuchać

Chcę namówić mieszkańców do opowiedzenia różnych historii związanych z tym miastem - zarówno tych wyciskających łzy, jak i tych zabawnych. Miewamy w swoich archiwach rodzinnych opowieści, które przekazujemy z pokolenia na pokolenie, a nie mamy okazji ich opublikować. Jestem po to żeby ich wysłuchać

- mówi pomysłodawczyni i prowadząca program Dorota Ruśkowska

 

Trzeba przyznać, że rozmach przedsięwzięcia jest imponujący. W jaki sposób odbywać się będzie rekrutacja do udziału w programie? W końcu ma Pani zamiar przeprowadzić rozmowy z setką osób…

Taka jest nasza ambicja. Ostatnie nagranie chcemy wyemitować 11 listopada. Liczymy na udział mieszkańców w każdym wieku, bowiem każdy ma ciekawą historię do opowiedzenia. Aby wziąć udział w nagraniu wystarczy skontaktować się ze mną telefonicznie. Jestem do Państwa dyspozycji każdego dnia w godz. 8-20 pod numerem tel. 669-151-545. Można również zgłosić się poprzez formularz dostępny na stronie kmy.pl.

Jakie tematy będziecie poruszać?

Chcę namówić mieszkańców do opowiedzenia różnych historii związanych z tym miastem - zarówno tych wyciskających łzy, jak i tych zabawnych. Miewamy w swoich archiwach rodzinnych opowieści, które przekazujemy z pokolenia na pokolenie, a nie mamy okazji ich opublikować. Jestem po to żeby ich wysłuchać. Zależy mi na takich historiach, które nigdzie dotąd nie były publikowane. Każdego z rozmówców proszę o dokończenie zdania „Myślenice to dla mnie…”

A czym są dla Pani?

Miejscem w którym się urodziłam, w którym czułam się i nadal czuję się bezpiecznie, w którym kwitła pierwsza miłość, gdzie każdy kwiat pachnie wyjątkowo, gdzie drzewa rosną najwyżej, gdzie mogę rozwijać swoją pasję, gdzie żyją ludzie na których mogę zawsze liczyć. to również miejsce w którym czuje się obywatelem, gdzie patriotyzm nie jest pusto brzmiącym słowem. Tu czuję się wolna i szczęśliwa.

W jaki sposób będziecie szukać śladów niepodległej Polski w tych historiach?

Będziemy ją odnajdywali w opowieściach o wolności, o możliwości tworzenia i rozwoju, w opowieściach, które niosą w sobie motyw patriotyzmu i powiew historii. Każda z historii będzie równie ważna. To zapis wydarzeń konkretnego mieszkańca. Ważna dla niego, skoro przyjdzie mi ją opowiedzieć.

Jak Pani rozumie niepodległość?

Niepodległość to niezależność państwa, możliwość decydowania o sobie, zarządzanie swoją wolnością. Niepodległość to zdolność do samodzielnego sprawowania władzy, pełna niezależność w sprawach wewnętrznych i zewnętrznych, samowystarczalność gospodarcza i samodzielność prawna.

Piotr Jagniewski Piotr Jagniewski Autor artykułu

Reporter, redaktor, fotograf. Lubi dobrze opowiedziane historie i ludzi z pasją, którzy potrafią się nimi dzielić. Z gazetą związany w latach 2006-2018. W latach 2014-2018 pełnił funkcję redaktora naczelnego. (REPORTAŻ, WYWIAD, WYDARZENIA, LUDZIE, SAMORZĄD)