Jeżdżę z głową - program nauki jazdy

Jeżdżę z głową - program nauki jazdy

Sporty zimowe cieszą się w Małopolsce ogromną popularnością i trudno się temu dziwić - w końcu to właśnie w naszym regionie można znaleźć świetne warunki, by rozwijać sportową pasję. Dzięki milionowi złotych przeznaczonemu z budżetu województwa na program „Jeżdżę z głową”, dzieci z 69 małopolskich gmin wezmą udział w lekcjach jazdy na nartach i snowboardzie

Dzięki projektowi województwa małopolskiego, co roku uczniowie, którzy nie potrafią jeździć na nartach czy snowboardzie, biorą udział w zajęciach prowadzonych pod okiem doświadczonych instruktorów. Pokazują oni młodym małopolanom nie tylko różne techniki jazdy na nartach czy snowboardzie, ale też na co zwracać szczególną uwagę, jeśli chodzi o bezpieczeństwo swoje i innych osób. Podczas spotkań na stoku, nie brakuje też ciekawych metod nauki oraz sportowej radości, dzięki czemu wiele osób zapewne złapie narciarskiego „bakcyla” i chęć do spędzania każdej kolejnej zimy na stoku, zamiast przed ekranem telewizora czy komputera.

- Od 14 stycznia uczniowie 9 szkół podstawowych z Gminy Myślenice mogą uczestniczyć w projekcie „Jeżdżę z głową”, który jest współfinansowany przez Gminę Myślenice oraz województwo małopolskie. Projekt ma na celu zdobycie umiejętności podstaw poprawnej techniki jazdy na nartach z zachowaniem elementarnych zasad bezpieczeństwa, kształtowanie nawyku jazdy w kasku oraz zachęcenie dzieci do aktywnych form spędzania wolnego czasu - mówi burmistrz Jarosław Szlachetka.

Zajęcia odbywać się będą na stacji narciarskiej „Sport Arena Myślenice” na Górze Chełm: przez ferie zimowe, w systemie weekendowym lub jako zajęcia pozalekcyjne (szczegółowy harmonogram dostępny będzie w każdej szkole zakwalifikowanej do projektu) począwszy od 14 stycznia. Cały kurs będzie trwał 16 godzin. Uczestnicy projektu - 115 uczniów szkół z Gminy Myślenice w ramach projektu mają zapewniony: transport, zajęcia z wykwalifikowanym instruktorem narciarstwa, opiekę nauczyciela, karnet na wyciągi, sprzęt narciarski oraz ciepły poczęstunek - ufundowany przez Sport Arena Myślenice oraz Szkółkę Narciarską Goofy Sport. Jednorazowa opłata za cały kurs od rodzica/opiekuna dziecka wynosi 100 zł. Cały projekt opiewa na kwotę: 85.123 zł w tym pomoc finansowa z budżetu województwa 22.500 zł.

Szkoły zakwalifikowane do projektu:

  • SP 4 Myślenice - 11 osób
  • SP Bęczarka - 10 osób
  • SP Droginia - 12 osób
  • SP Jasienica - 10 osób
  • SP Jawornik - 24 osoby
  • SP Osieczany - 12 osób
  • SP Polanka - 12 osób
  • SP Poręba - 12 osób
  • SP Zawada - 12 osób