Jubileuszowa płyta w prezencie

Kultura 19 grudnia 2017 Wydanie 45/2017
Jubileuszowa płyta w prezencie

Z okazji jubileuszu 30.lecia Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Myślenicka” przygotował trzecie w swojej historii wydawnictwo muzyczne. Kolejny raz za naszym pośrednictwem płyta trafia bezpośrednio do rąk mieszkańców miasta i gminy Myślenice

Okazja jest w tym roku wyjątkowa. Płyta powstała bowiem w ramach wielkiego jubileuszu 30-lecia działalności artystycznej zespołu. Co znajduje się na płycie? Tym razem są to wyłączenie pieśni i melodie ludowe. Blisko 50 minut programu muzycznego, którego wyboru dokonał Tomasz Pawlak.

- Oczywiście to nie tylko muzyka. Płyta to trzecie wydawnictwo w historii zespołu. Pierwsza została wydana w Kanadzie i dostępna była na całym świecie, a dwie kolejne nagraliśmy samodzielnie na własnym sprzęcie zakupionym ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Gminy Myślenice. To jednak nie wszystko. Sprzęt to jedno, a obsługa to drugie. Z tym świetnie radzi sobie właśnie Tomasz Pawlak, który można by śmiało rzec samodzielnie zajmuje się produkcją takiego krążka, to nie zwykłe i godne podziwu - wyjaśnia Piotr Szewczyk, dyrektor zespołu.

W ubiegłym roku do świątecznego wydania dołączyliśmy płytę z kolędami i pastorałkami w wykonaniu członków Ziemi Myślenickiej, natomiast w tym roku wspólnie z zespołem przekazujemy Państwu kolejny krążek myślenickiej perełki kulturalnej – życząc nie tylko przyjemnego odsłuchu, ale również wyjątkowych świąt.

 

Tomasz Pawlak, kierownik muzyczny zespołu „Ziemia Myślenicka”

Przed Państwem efekt wspólnej pracy kapeli i chóru Ziemi Myślenickiej. To efekt kilkudziesięciu godzin spędzonych w studio i wynik ciężkiej pracy chóru, kapeli jak i realizatorów. Płyta powstawała we współpracy z Markiem Kluzą. Jest na pewno inna od ubiegłorocznej na której znalazły się kolędy. Tu mamy do czynienia z programem czysto ludowym, ale oczywiście w formie opracowanej, której efekt ocenią Państwo sami.

Z każdym rokiem powiększa się nasze zaplecze sprzętowe, rozrastają się również nasze możliwości, co daje szansę na kolejne ciekawe realizacje płytowe. Za rok jubileusz 10-lecia grup dziecięcych. Kto wie, być może przygotujemy coś z dzieciakami.