Juniorzy Orła wrócili z Węgier

Sport 23 lipca 2019 Wydanie 27/2019
Juniorzy Orła wrócili 
z Węgier
Młodzi zawodnicy Orła Myślenice na obozie nad Balatonem Fot. BZ

Letni obóz zagraniczny dla zawodników Orła Myślenice został zorganizowany po raz drugi. 26-osobowa grupa pod wodzą trenera Marka Pajki przez tydzień przebywała w węgierskiej miejscowości Csopak nad Balatonem.

Młodzi zawodnicy Orła Myślenice przez tydzień przygotowywali się do nowego sezonu, korzystając z obiektów miejscowego Csopak SC, ale także codziennie wypoczywali na atrakcyjnej plaży nad Balatonem. W ramach obozu rozegrali dwa mecze towarzyskie, wygrywając z lokalnym Csopak S.C. 3:2 po dwóch golach Krzysztofa Żaka i trafieniu Sebastiana Oleska, a także z Balatonfüred USC 9:0 po bramkach Eryka Druzgały, Szymona Gościniaka, dwóch Kamila Depty i aż pięciu Wiktora Syrka.

- W niedzielę tylko wypoczywaliśmy na plaży po podróży, natomiast już w poniedziałek odbyliśmy dwa treningi na boisku. We wtorek i środę rano mieliśmy rozruch i trening fitness, a po południu rozgrywaliśmy dwa mecze towarzyskie. W czwartek po porannym treningu udaliśmy się do aqua parku w Balatonfüred, który był dla naszych piłkarzy znakomitą okazją do odnowy biologicznej po pracowitym tygodniu. W piątek już przygotowywaliśmy się do wyjazdu, ale z pewnością to był znakomity czas dla całej naszej grupy – komentuje Marek Pajka, trener Orła Myślenice.

Koszt pobytu nad Balatonem zawodnicy Orła pokrywali z własnej kieszeni. Dopłatę do transportu zapewnił burmistrz, a okolicznościowe koszulki wyjazdowe zasponsorowała Pizzeria Camorra z Myślenic.

BZ