Już stoją

29 maja 2008 Wydanie 18/2008
Już stoją
Nowe, atrakcyjne trybuny przy boisku Orła Myślenice, fot. UMiG

Wzbogaciły boiska czterech najlepszych klubów sportowych w gminie. Przy każdym z tych boisk stanęła trybuna dla 250 widzów. Otrzymały je „Orzeł” Myślenice, „Skalnik” Trzemeśnia, „Sęp” Droginia oraz „Hejnał” Krzyszkowice.

Przypomnijmy, że trybuny pochodzą z rozebranego sektora „D”  krakowskiego stadionu Wisły. Boczna trybuna zadaszona, licząca 1000 miejsc siedzących została zakupiona za łączną kwotę 360 tys. zł i podzielona pomiędzy cztery kluby A klasowe w gminie. Dach w najbliższym czasie przykryje istniejącą trybunę na stadionie sportowym K.S. Dalin Myślenice.

- Zakup trybuny za tak niską kwotę był możliwy dzięki uprzejmości firmy Tele – Fonika Kable S.A. i jej właściciela – Pana Bogusława Cupiała, za co serdecznie dziękuję. Wiemy, że inne kluby sportowe także o to zabiegały proponując znacznie wyższą cenę, jednak mimo to trybuna trafiła właśnie do nas – stwierdził burmistrz Maciej Ostrowski. - Cieszy także ogromne zaangażowanie członków klubów, którzy własnymi siłami montowali trybuny na swoich stadionach – dodał.

GSI