Kacper Wróblewski z ORLEN Team najszybszy podczas inauguracji Tarmac Masters

Sport 23 czerwca 2020 Wydanie 23/2020
Kacper Wróblewski z ORLEN Team najszybszy podczas inauguracji Tarmac Masters

Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel wygrali trzy z pięciu rozegranych oesów, sygnalizując w ten sposób wysoką formę przed rozpoczęciem rywalizacji w mistrzostwach Polski. Volkswagen Polo GTI R5 w barwach ORLEN Team w najkrótszym czasie pokonał trasę 4. Ireco Motorsport Rally, będącego pierwszą odsłoną tegorocznej edycji Tarmac Masters.

Od 16 czerwca na samochodzie wygranej ekipy widnieje logo Gminy Myślenice – to efekt podpisania umowy partnerskiej pomiędzy załogą ORLEN TEAMU a Miastem i Gminą Myślenice. Umowę tę właśnie we wtorek 16 czerwca podpisali: burmistrz Jarosław Szlachetka oraz reprezentujący załogę Jakub Wróbel

Kacper Wróblewski, zawodnik z Żywca, nie ukrywa, że w rywalizacji wyznacza sobie najwyższe cele, a główny z nich to tytuł Rajdowego Mistrza Polski. Obok niego, na prawym fotelu w roli pilota zasiądzie Myśleniczanin Jakub Wróbel. Jakub jest bardzo doświadczonym pilotem, który za sobą ma współpracę z najlepszymi rajdowymi zawodnikami, jest uczestnikiem miedzy innymi legendarnego Rajdu Monte Carlo.

Myślenice dołączają do grona naszych partnerów na sezon 2020. Od zawsze jestem związany z tym miastem i jestem niezmiernie dumny z tego że logo miasta będzie zdobiło mój kask oraz naszego VW Polo GTi R5. Wierzę, że ta współpraca przyniesie wiele dobrego dla miasta jak i naszej załogi, może to czas na powrót rajdów samochodowych do Myślenic? – powiedział nam Jakub Wróbel

Satysfakcji, z podpisania umowy partnerskiej, nie kryje również burmistrz Jarosław Szlachetka:

- Gmina Myślenice stara się wspierać sportowców związanych z Myślenicami i z gminą, doceniając ich wysiłek, sukcesy oraz to, że przez swoją aktywność na sportowych arenach promują Myślenice. Rajdy samochodowe od zawsze cieszą się w Myślenicach wielką popularnością , tym bardziej cieszę się, że udało nam się nawiązać współpracę z załogą, w skład której wchodzi Myśleniczanin Jakub Wróbel, utytułowany pilot rajdowy. Czy rajdy wrócą do Myślenic? Pierwsza jaskółka już jest, ona co prawda wiosny nie czyni, ale ją zapowiada.

Inauguracyjna runda Tarmac Masters to jedne z pierwszych zawodów rajdowych przeprowadzonych w Polsce po zniesieniu obostrzeń związanych z zagrożeniem epidemicznym. Dla wielu zawodników była to pierwsza po długiej przerwie okazja do rywalizacji, a także forma przygotowań do kolejnych wyzwań. Organizatorzy zawodów wytyczyli dwa odcinki specjalne, każdy pokonywany po trzy razy.

Na oesach wokół Nowej Rudy Kacper Wróblewski zaliczył dwa małe debiuty. Dla 28-latka z Żywca był to pierwszy start nową rajdówką – Volkswagenem Polo GTI R5. Na jej prawym fotelu usiadł nowy pilot kierowcy ORLEN Team, czyli Jakub Wróbel.

Już na pierwszym oesie Wróblewski pokazał, że dobrze przepracował czas przed rozpoczęciem sezonu, zajmując drugą pozycję. Na kolejnej próbie Kacper i Jakub przyspieszyli, wygrali odcinek, rozpoczynając w ten sposób serię czterech oesowych triumfów. Choć rajd był relatywnie krótki, to załoga ORLEN Team wypracowała sobie łącznie 8,5 s przewagi i wygrała, pokonując wielu konkurentów z Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

– Przez cały dzien jechaliśmy dobrym, równym tempem, dzięki czemu wygraliśmy większość odcinków specjalnych. Od czasu przesiadki do samochodu klasy R5 rok temu, marzyłem o tym, by stanąć na najwyższym stopniu podium. To był dla nas rajd treningowy, ale rywalizowaliśmy z wieloma zawodnikami, którzy stanowią czołówkę mistrzostw Polski. Mamy z czego się cieszyć. Jestem zadowolony także z tego, że utrzymałem wysoką formę, choć przerwa w startach była wyjątkowo długa – mówił Kacper Wróblewski, kierowca ORLEN Team.

– Po takim wyniku dni do kolejnego startu będą się ciągnąć jeszcze bardziej. Już nie mogę się doczekać, kiedy znowu usiądę za kierownicą Polo GTI R5, szczególnie że dziś samochód pracował bardzo dobrze, trafialiśmy z ustawieniami i oponami. To dobra baza, ale będziemy mocno pracować, by przyspieszać z każdym kolejnym rajdem – deklaruje Kacper Wróblewski.

Ireco Motorsport Rally otowrzył tegoroczny Tarmac Masters. Kolejna runda cyklu zostanie rozegrana 22-23 sierpnia.