Festiwal lata

Kacperek Chodurek już po operacji

Region 5 czerwca 2018 Wydanie 19/2018
Kacperek Chodurek już po operacji

Dwuletni Kacperek z rzadkim embrionalnym nowotworem złośliwym jest już po operacji wycięcia guza z mózgu. Musiała ona zostać przeprowadzona w Wiedniu, gdyż żaden polski lekarz nie podjął się jej. Jednak dalsze kosztowne leczenie dopiero przed nim

Przed nim chemioterapia i protonoterapia i dalszy kosztowny pobyt w szpitalu w Wiedniu, więc pieniądze nadal są potrzebne. Po operacji tata Łukasz napisał:

- U nas troszkę gorzej ostatnio. Kacperek w kiepskim humorze, ale trudno mu się dziwić. Kiedyś trzeba odreagować trudy operacji - duża rana pooperacyjna, leki przeciwbólowe, antybiotyki, lekka gorączka itd. Nie ma żadnego płaczu, czy marudzenia, widać jednak po nim zmęczenie. Dodatkowo pojawiły się też „brzuszkowe” problemy. Dzisiaj już jesteśmy pierwszy dzień dłużej w szpitalu ponad to, co było zaplanowane. Wczoraj też Kacperek dostał pierwszą dawkę chemii przez zbiornik Rickhama (taki mały zbiornik pod skórą na głowie - widać go na zdjęciach). Mamy też potwierdzenie, że Kacper został zaplanowany do protonoterapii. To dwie dobre wiadomości (chemio i protonoterapia), bo taki był główny cel naszego przyjazdu tutaj. Czekamy teraz na informację, ile ta „przyjemność” będzie nas w sumie kosztować.

jgk