Kandydaci do Rady Powiatu w Myślenicach

Kandydaci do Rady Powiatu w Myślenicach

Powiat Myślenicki został podzielony na 5 okręgów w których swoich kandydatów wystawia 5 komitetów wyborczych. O 24 mandatów radnego ubiegać się będzie 156 kandydatów.

Poszczególnym okręgom przypisano odpowiednią liczbę mandatów i tak z Myślenic będzie to 9 osób, z okręgu Sułkowice - 3, Dobczyce, Siepraw - 4, Pcim, Tokarnia - 4, Lubień, Raciechowice, Wiśniowa -5.

Okręg 1:

Myślenice - 9 mandatów

Komitet Wyborczy Wyborców Forum Ziemi Myślenickiej

1. TOMAL Józef Wojciech(53 lata) Myślenice
2. KUDAS Rafał Marek(36 l.) Myślenice
3. CHLEBDA Irena(49 l.) Zawada
4. CICHOŃ Michał Józef (28 l.) Polanka
5. MITANA Lilianna Maria (41 l.) Bysina
6. WIECZOREK Dorota (46 l.) Łęki
7. GABLANKOWSKI Piotr Wacław (50 l.) Myślenice
8. DEPTA Krzysztof Łukasz (30 l.) Myślenice
9. MOTYKA Agnieszka Barbara (29 l.) Poręba
10. MITANA Piotr (51 l.) Polanka
11. CERANOWICZ Piotr (51 l.) Myślenice

Komitet Wyborczy Wyborców Wspólnie dla Powiatu

1. PANUŚ Kazimierz(56 l.) Myślenice
2. STYCZEŃ Adam Tomasz (44 l.) Myślenice
3. WĘGRZYN Agnieszka Katarzyna (40 l.) Głogoczów
4. DĄBROWSKI Jacek Andrzej (59 l.) Trzemeśnia
5. SZEWCZYK Piotr Paweł (33 l.) Myślenice
6. GRABOWSKI Jerzy Grzegorz (57 l.) Krzyszkowice
7. GUBAŁA Małgorzata Barbara (56 l.) Osieczany
8. PROFIC Zdzisław 56 lat Jasienica
9. HODUREK Maria Władysława (56 l.) Jawornik
10. UJWARY-ZLEZARCZYK Wanda (64 l.) Borzęta
11. OSTROWSKI Maciej Tadeusz(45 l.) Myślenice

Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość

1. KUROWSKI Władysław Michał (58 l.) Jawornik
2. PITALA Robert Marek (37 l.) Krzyszkowice
3. SUDER Stanisław (51 l.) Trzemeśnia
4. HORECKA Monika Wiktoria (41 l.) Zasań
5. MURZYN Robert Mirosław (42 l.) Głogoczów
6. FUNEK Michał Karol (40 l.) Myślenice
7. KOBIAŁKA Bożena Ewa (47 l.) Myślenice
8. SIŁUSZYK Wiktor Stanisław (49 l.) Myślenice
9. INGARDEN Maja Katarzyna (44 l.) Jawornik
10. BYLICA Jan Wojciech (54 l.) Myślenice
11. CICHOŃ Magdalena Sabina (28 l.) Myślenice

Komitet Wyborczy Wyborców Porozumienie Ziemi Myślenickiej

1. PULCHNY Jarosław Kazimierz (45 l.) Głogoczów
2. HODUREK Alicja Agata (28 l.) Myślenice
3. HALEK Wiesław (53 l.) Chełm
4. DRABIKOWSKA Wiesława Bogusława (64 l.) Myślenice
5. WILKOŁEK Marcel Andrzej (32 l.) Jawornik
6. ŻBIKOWSKA Katarzyna (40 l.) Myślenice
7. HOŁUJ Stanisław Andrzej (47 l.) Zawada
8. KOŹLAK Urszula Alicja 39 l. Jasienica
9. PODMOKŁY Gertruda Marianna 34 l. Trzemeśnia
10. GIZA Bartłomiej Andrzej 35 l. Borzęta
11. SZYMAŃSKI Dariusz Bogdan 43 l. Myślenice

Komitet Wyborczy Wyborców Kukiz’15

1. LALIK Krzysztof (41 l.) Myślenice
2. ŻĄDŁO Paulina (44 l.) Myślenice
3. WAŁĘGA Tomasz (30 l.) Myślenice
4. KOWNACKA Irena (55 l.) Zawada
5. RUTKA Sebastian Paweł (41 l.) Myślenice
6. BIELA Jadwiga (32 l.) Stróża
7. BOBOWSKA Teresa (44 l.) Lipnik
8. PETRAČ Danuta(57 l.) Myślenice
9. PISKORSKI Jaromir Zbigniew(27 l.) Wiśniowa
10. LENART Marian Jan(64 l.) Czasław
11. ŻĄDŁO Dariusz Stanisław(37 l.) Myślenice

Okręg 2: Sułkowice - 3 mandaty

KWW Forum Ziemi Myślenickiej

1. GÓRALIK Zofia Józefa (49 l.) Rudnik
2. TROJAN Krzysztof (50 l.) Sułkowice
3. GOLONKA Adam Jan (50 l.) Harbutowice
4. DYBEŁ Mirosław Łukasz (41 l.) Krzywaczka
5. KALIŃSKA Katarzyna (37 l.) Sułkowice

KWW Wspólnie dla Powiatu

1. PUŁKA Andrzej Józef (44 l.) Sułkowice
2. BROŻYNA Zofia (59 l.) Krzywaczka
3. BOCZKAJA Stanisław Bogdan (52 l.) Sułkowice
4. KUROWSKA Zofia (70 l.) Sułkowice
5. DUDA Szymon Paweł (33 l.) Biertowice

KW Prawo i Sprawiedliwość

1. KORPAL Aleksandra Zofia (69 l.) Sułkowice
2. KALETA Albert Andrzej (39 l.) Harbutowice
3. CHODNIK-BIGAJ Teresa Maria (43 l.) Sułkowice
4. ŚWIATŁOŃ Krystyna (62 l.) Rudnik
5. KOZEK Jerzy Ludwik (71 l.) Krzywaczka

KWW Porozumienie Ziemi Myślenickiej

1. ŁASKI Jolanta Maria (43 l.) Sułkowice
2. NOWAK Rafał (42 l.) Harbutowice
3. ZBOROWSKA Barbara Bernadetta (32 l.) Rudnik
4. KLIMAS Elżbieta (34 l.) Rudnik
5. GĘDŹBA Zbigniew Józef (46 l.) Krzywaczka

KWW Kukiz’15

1. BŁAWUT Izabela(20 l.) Borzęta
2. SIKORA Marek Andrzej (32 l.) Biertowice
3. ŻĄDŁO Rafał (42 l.) Myślenice

Okręg 3: Dobczyce, Siepraw 4 mandaty

KWW Forum Ziemi Myślenickiej

1. ŻABA Tadeusz (54 l.) Siepraw
2. URBAŃSKI Marek Florian (55 l.) Dobczyce
3. KOMINIAK Agnieszka Maria (40 l.) Stadniki
4. PŁATEK Kazimierz (59 l.) Sieraków
5. POZNAŃSKA Bożena (55 l.) Siepraw
6. CHLEBDA Grażyna (64 l.) Łyczanka

KWW Wspólnie dla Powiatu

1. BOCHNIA Tadeusz Piotr (56 l.) Dziekanowice
2. SOŁTYS Krystyna Małgorzata (63 l.) Siepraw
3. ŻUŁAWIŃSKI Krzysztof Stanisław (22 l.) Dobczyce
4. URBANIAK Iwona Teresa (49 l.) Dobczyce
5. KRASEK Tomasz Piotr (38 l.) Dobczyce
6. HACHLICA Danuta Anna(52 l.) Siepraw

KW Prawo i Sprawiedliwość

1. KNAPIK Roman Stanisław (54 l.) Dobczyce
2. LENCZOWSKI Jan Marek (62 l.) Siepraw
3. GORĄCZKO Kazimiera (64 l.) Dobczyce
4. JAGŁA Janusz Marcin (42 l.) Dobczyce
5. BALIŃSKA Weronika Anna (41 l.) Zakliczyn
6. GUBAŁA Monika Joanna (45 l.) Myślenice

KWW Porozumienie Ziemi Myślenickiej

1. DUDEK Beata Sabina (40 l.) Dobczyce
2. HYLA Ewa Maria (48 l.) Zakliczyn
3. BARAN Przemysław Stanisław (18 l). Zakliczyn
4. JASEK Agnieszka Maria (30 l.) Dobczyce
5. ŚLUSARCZYK Michał Daniel (36 l.) Brzączowice

KWW Kukiz’15

1. PTAK Witold Władysław (35 l.) Zakliczyn
2. DŁUGOPOLSKA Joanna Anna(31 l.) Raciechowice
3. LEŚNIAK Rafał(30 l.) Zakliczyn
4. SIKORA Urszula(28 l.) Siepraw
5. MUSIELAK Weronika Anna(22 l.) Zakliczyn

Okręg 4:

Pcim, Tokarnia 4 mandaty

KWW Forum Ziemi Myślenickiej

1. ZADORA Edward (73 l.) Tokarnia
2. OSTAFIN Genowefa (69 l.) Trzebunia
3. HANS Teresa (49 l.) Tokarnia
4. HOBOT Edward (54 l.) Krzczonów
5. ROMANIAK Franciszek Józef (64 l.) Skomielna Czarna
6. WRÓBEL Janina (52 l.) Skomielna Czarna

KWW Wspólnie dla Powiatu

1. PAJKA Bolesław (67 l.) Pcim
2. SŁONINA Andrzej (57 l.) Bogdanówka
3. MIREK Maria (50 l.) Stróża
4. ZDUŃ Dorota Zofia (32 l.) Pcim
5. HODANA Aneta Małgorzata (21 l.) Stróża
6. BARGIEL Kamil (30 l.) Skomielna Czarna

KW Prawo i Sprawiedliwość

1. DZIADKOWIEC Piotr Stanisław (56 l.) Stróża
2. KUDŁACZ Elżbieta Aniela (62 l.) Krzczonów
3. MROZICKI Marian (59 l.) Pcim
4. ZAJĄC Marian (57 l.) Tokarnia
5. ULMAN Lucyna (39 l.) Pcim
6. CIESIELCZYK Rozalia (56 l.) Trzebunia

KWW Kukiz’15

1. DOBEK Wiesław Sylwester (57 l.) Myślenice
2. KLUSKA Mariusz Marek(39 l.) Tokarnia
3. MIERZWA Małgorzata Joanna (43 l.) Myślenice
4. LEŚNIAK Halina(57 l.) Zakliczyn

Okręg 5:

Lubień, Raciechowice, Wiśniowa 5 mandatów

KWW Forum Ziemi Myślenickiej

1. PASIOWIEC Jacek Andrzej (49 l.) Lubień
2. STALMACH Elżbieta Urszula (46 l.) Wierzbanowa
3. WOŹNICZKA Małgorzata (42 l.) Czasław
4. BIEDROŃCZYK Zbigniew (47 l.) Tenczyn
5. MAJ Witold Paweł (37 l.) Poznachowice Dolne
6. ŁYSEK Adam Mariusz (45 l.) Raciechowice
7. GACEK Bogusława Maria (49 l.) Skomielna Biała

KWW Wspólnie dla Powiatu

1. LEŚNIAK Ryszard Józef (59 l.) Węglówka
2. PAJKA Marek Jan (28 l.) Lubień
3. DUDZIK Józef (52 l.) Czasław
4. BATKO Marian Jan (51 l.) Lipnik
5. DZIADKOWIEC Bernadetta Katarzyna (33 l.) Tenczyn
6. MACIOŁ Małgorzata Katarzyna (44 l.) Skomielna Biała
7. MISTARZ Jolanta Elżbieta (54 l.) Raciechowice

KW Prawo i Sprawiedliwość

1. MAJKA Jolanta Maria (61 l.) Zegartowice
2. RAPACZ Anna Emilia (51 l.) Lubień
3. ROKOSZ Dorota (48 l.) Wierzbanowa
4. SURÓWKA Bolesław (72 l.) Skomielna Biała
5. GRUSZKOWSKI Piotr (38 l.) Tenczyn
6. WŁOSIŃSKI Marek Stanisław (56 l.) Mierzeń
7. DYBEŁ Krzysztof Stanisław (53 l.) Wiśniowa

KWW Kukiz’15

1. MURZYN Paweł Stanisław (24 l.) Mierzeń
2. BURTAN Aneta Sabina (24 l.) Lubień
3. PERCIK Artur (32 l.) Wiśniowa
4. KWARCIAK Karolina Gabriela (23 l.) Gruszów
5. DUDZIK Katarzyna Maria (28 l.) Lipnik
6. TWARDOSZ Bernadetta Weronika (31 l.) Kwapinka
7. DŁUGOPOLSKI Mariusz(33 l.) Raciechowice

 

Co robi radny rady powiatu?

Radny rady powiatu musi kierować się dobrem wspólnoty samorządowej powiatu. Utrzymuje stałą więź z mieszkańcami oraz ich organizacjami, a w szczególności przyjmuje zgłaszane przez mieszkańców powiatu postulaty i przedstawia je organom powiatu do rozpatrzenia, ale nie jest związany instrukcjami wyborców. Jest również zobowiązany do udziału w pracach organów powiatu oraz powiatowych jednostek organizacyjnych, do których został wybrany lub desygnowany.

Czym zajmuje się rada powiatu?

Do wyłącznej właściwości rady powiatu należy m.in.: stanowienie aktów prawa miejscowego (w tym statutu powiatu), wybór i odwołanie zarządu oraz ustalanie wynagrodzenia jego przewodniczącego, powoływanie i odwoływanie na wniosek starosty skarbnika powiatu, ustalanie kierunków działania zarządu powiatu oraz rozpatrywanie sprawozdań z działalności zarządu, uchwalanie budżetu powiatu, rozpatrywanie sprawozdania z jego wykonania oraz podejmowanie uchwały w sprawie udzielenia lub nieudzielenia absolutorium dla zarządu z tego tytułu. Rada powiatu rozpatruje także raport o stanie powiatu oraz podejmuje uchwały w sprawie udzielenia lub nieudzielenia wotum zaufania dla zarządu z tego tytułu.

Rada powiatu podejmuje ponadto uchwały w sprawach wysokości podatków i opłat w granicach określonych ustawami, a także uchwały w sprawach majątkowych powiatu czy w sprawie przyjęcia zadań z zakresu administracji rządowej.

Do kompetencji rady powiatu należy również podejmowanie uchwał w sprawach współpracy ze społecznościami lokalnymi innych państw oraz przystępowania do międzynarodowych zrzeszeń społeczności lokalnych, uchwalanie powiatowego programu zapobiegania przestępczości oraz ochrony bezpieczeństwa obywateli i porządku publicznego, uchwalanie powiatowego programu przeciwdziałania bezrobociu oraz aktywizacji lokalnego rynku pracy czy przyjmowanie programów rozwoju. Kadencja rady powiatu w myśl znowelizowanych przepisów trwa 5 lat od dnia wyborów.